FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Zeman postoupil s AS Řím do semifinále italského poháru

Florencie – Italský AS Řím pod vedením českého trenéra Zdeňka Zemana postoupil do semifinále italského poháru. V duelu, který nabídl řadu vypjatých momentů, tým z hlavního města nakonec zvítězil na hřišti Fiorentiny 1:0 po prodloužení. Na devítinásobného vítěze pohárové soutěže čeká v boji o finále Inter Milán.

Zdeněk Zeman
zdroj: isifa/EPA

Římský celek se dokázal vypořádat s řadou absencí. Z disciplinárních důvodů Zemanovi chyběli Pablo Daniel Osvaldo a Erik Lamela, kvůli zranění nehráli Francesco Totti a brankář Maarten Stekelenburg.

Fiorentina sice třikrát trefila brankovou konstrukci, ale gól nedala. Jediným střelcem zápasu byl Mattia Destro, jenž v 97. minutě skóroval zblízka po Pjaničově zpětné přihrávce od brankové čáry. Domácím se odpovědět nepovedlo. V závěru zmítaly hráči emoce. Hostující Taddei dostal druhou žlutou kartu a po potyčce obdrželi rovnou červenou také Cuadrado a Dodo.