ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Reprezentanti odmění stříbrné medailisty z Chile 350 tisíci korunami

Velikost textu:

Praha - Fotbaloví reprezentanti odmění své předchůdce, kteří v roce 1962 získali stříbrné medaile na mistrovství světa v Chile. Sedm českých žijících pamětníků historického úspěchu - Josef Jelínek, Josef Kadraba, Vladimír Kos, Jan Lála, Josef Masopust, Václav Mašek a Jiří Tichý - si rozdělí 350 tisíc korun.

Josef Masopust a Jiří Tichý
Josef Masopust a Jiří Tichý

"Zatímco některé akce se dělají jakoby pro celou chilskou jedenáctku, v tomto případě čeští reprezentanti dávají částku bývalým českým reprezentantům podílejícím se na úspěchu na MS. Samozřejmě to dostane i Kadraba, kterého považujeme za českého hráče," řekl mluvčí Fotbalové asociace ČR Jaroslav Kolář.

"Moc mě těší, že si na nás vzpomněli hráči, kteří už také něco dokázali," uvedl pro iSport.cz Masopust, jenž ocenil štědrost současných reprezentantů. "Vážíme si jich, že na nás nezapomněli," doplnil vítěz Zlatého míče za rok 1962. Peníze budou uvolněny z reprezentační nadace, do níž přispívají i jednotliví hráči národního týmu asi pěti procenty z prémií za odehrané zápasy.

Stříbrný tým z Chile
Stříbrný tým z Chile

"Předseda fondu Karel Poborský to musel domluvit s hráči, kteří samozřejmě souhlasili, a v té chvíli se mohla vyplatit částka 350 tisíc pro sedm hráčů," uvedl Kolář. Myšlenka vznikla na podzim loňského roku na jednání výkonného výboru asociace z iniciativy Petra Voženílka, člena pracovní skupiny pro historii a statistiku.

Vedení reprezentace by chtělo finanční dar vicemistrům světa, kteří na prosincovém galavečeru Sportovec roku dostali Cenu Emila Zátopka pro sportovní legendu, předat osobně. "Samozřejmě vymýšlíme něco, aby pamětníci nedostali peníze jen někde stranou. Háček je v tom, že hráči se dají dohromady jenom v rámci reprezentačních srazů. Rádi bychom co nejdříve našli nějaký volnější termín," dodal Kolář.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.