ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Tradiční vánoční turnaj fotbalových internacionálů ovládla Dukla

Velikost textu:

Praha – Tradiční štěpánský turnaj fotbalových internacionálů ovládli teprve podruhé v historii veteráni Dukly. V pražském derby porazili v krásném utkání Spartu 6:4. Selhali tradiční favorité - Slavia a tým Nike - třetí tak skončil slovenský Prešov. "Je to super, nějak se to sešlo. Favorizované týmy vypadávaly, my jsme postupovali a postupovali a nakonec to dopadlo vítězně," pochvaloval si jeden z pamětníků předešlého vítězství Dukly kapitán Ladislav Vízek úspěšně zvládnuté finále.

Vítězná sestava Dukly
Vítězná sestava Dukly

Celek z Julisky v něm během čtyř minut vedl 4:0, nakonec ale musel o výhru tvrdě bojovat. "Udělali jsme z toho krásný zápas, nakonec byli spokojení i sparťani," připomněl Vízek, že letenští hráči se do finále probojovali poprvé v historii.

Tradiční štěpánská akce ve Vršovicích znovu přilákala do hlediště několik stovek diváků. Nechyběli mezi nimi například herec a bavič Michal Suchánek nebo trenér ligového sparťanského týmu Vítězslav Lavička, který tentokrát kopačky nenazul a sledoval úspěšné tažení letenského celku z tribuny. Své umění fanouškům předvedli František Straka, Jiří Novotný, Michal Petrouš, Pavel Kuka, Jan Suchopárek či Luboš Urban.

Letošní ročník se od začátku nesl ve znamení nečekaných výsledků. Překvapivý průběh předznamenal hned úvodní duel turnaje, jeden ze spolufavoritů tým Nike totiž podlehl Spartě 2:5. Do semifinále poprvé v historii turnaje nepostoupil ani jeden ze dvou nejúspěšnějších týmů; Slavia i celek Nike se musely spokojit až s třetím místem ve skupině, a diváci se tak tradičního vzájemného souboje rivalů dočkali už v utkání o páté místo.

přehrát video
Vánoční turnaj internacionálů vyhrála pražská Dukla

V něm tým Nike, složený ze sparťanských hráčů, utrpěl debakl 2:9. "Asi jsme se moc nepřipravovali, s přibývajícím věkem je to horší a horší. Musíme to zastavit tím, že přidáme tréninkovou píli," řekl Ivan Hašek. Jeho celku scházeli Jozef Chovanec a Horst Siegl, kteří společně trénují v Bani Yas ve Spojených arabských emirátech a na vánoční klání tentokrát nedorazili. "V minulých letech byli hodně platní," podotkl Hašek.

Ani slávisté nemohli být s konečným výsledkem spokojeni, do semifinále neprošli teprve podruhé. "Hráli jsme dobře, ale v prvních dvou zápasech nás zklamala koncovka," komentoval porážky 1:3 s Duklou a 0:2 s Prešovem Vladimír Šmicer.

Z první slávistické prohry měl dvojnásobnou radost Šmicrův tchán Ladislav Vízek, který s Duklou svému zeťovi vrátil loňské vyřazení v semifinále a dokonce proti reprezentačnímu manažerovi sám jednou skóroval. "Nemohlo to dopadnout lépe. Ten gól proti Šmícovi byl takový bonbónek, navíc jsme ubránili jejich silnou pětku," pochvaloval si Vízek.

Nemohl se vynadívat hlavně na to, když Šmicer se Slavií hrál před semifinálovými duely jen o páté místo. "Říkal jsem mu: Šmíco, rozjeď to v předzápase. Do Silvestra teď budu za ním chodit domů a připomínat mu to," smál se bývalý reprezentant Vízek.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.