ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Fiorentina nechce pustit Mazucha na ME devatenáctek

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová reprezentace do 19 let se na nadcházejícím mistrovství Evropy na domácí půdě bude muset obejít bez očekávané opory zadních řad Ondřeje Mazucha. Na šampionát ho odmítla uvolnit italská Fiorentina. Trenér Jakub Dovalil místo něj povolal ostravského obránce Romana Brunclíka.

Fotbalista Ondřej Mazuch
Fotbalista Ondřej Mazuch

Mazuch, který získal stříbro na loňském mistrovství světa dvacítek v Kanadě a na podzim nastupoval za reprezentační jedenadvacítku, figuroval v nominaci, jež Dovalil oznámil minulý týden.

"Když jsme Ondru nominovali, tak trochu jsme tušili, že s jeho uvolněním mohou být problémy, protože ve Fiorentině ho už berou jako hráče jedenadvacítky. S italským klubem jsme několikrát jednali, ale nyní jsme dostali oficiální zamítavé stanovisko podepsané sportovním ředitelem Fiorentiny Pantaliem Corvinem," informoval Dovalil na internetových stránkách fotbalového svazu.

Sama Fiorentina prohlásila, že s Mazuchem již počítá do prvního týmu a chce, aby se s mužstvem připravoval na novou sezonu. Podle pravidel FIFA ho bude uvolňovat v oficiálních mezinárodních termínech pouze pro potřeby jednoho reprezentačního týmu, a sice výběru do 21 let.

Se svými vrstevníky hrál Mazuch naposledy před dvěma lety na mistrovství Evropy hráčů do 17 let v Lucembursku, kde český tým podlehl ve finále v penaltovém rozstřelu Rusku.

Dovalilovi zůstal v týmu Mazuchův klubový spoluhráč Jan Hable, dalším legionářem v českém mužstvu je obránce Miroslav Štěpánek z Hamburku. Šampionát se uskuteční v šesti českých městech od 14. do 26 července.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.