ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Vicemistr Evropy Bejbl ukončil kariéru

Velikost textu:

Praha - Fotbalista Radek Bejbl, vicemistr Evropy z roku 1996, ukončil aktivní kariéru. O své další budoucnosti se zatím rozhoduje, ale jako profesionální hráč definitivně skončil. 

Fotbalista Radek Bejbl, vicemistr Evropy z roku 1996
Fotbalista Radek Bejbl, vicemistr Evropy z roku 1996

Bejbl se profesionálního fotbalu vzdal před šestatřicátými narozeninami, které oslaví koncem srpna. "Jednoduše nastal čas začít dělat něco jiného. Během fotbalové kariéry jsem zažil hodně hezkých chvil, teď se budu snažit maximálně věnovat rodině, a pak se uvidí," prohlásil Bejbl. Jeho posledním angažmá byl Slovan Liberec, za který odehrál osm utkání.

Bejbl v nejbližší době nehodlá hrát ani v žádné nižší soutěži. "Nevylučuji, že fotbal ještě na nějaké úrovni hrát budu, ale v tuto chvíli to příliš neřeším," uvedl.

Nejdelší část své kariéry spojil odchovanec nymburského fotbalu se Slavií Praha, kde působil od roku 1989 sedm sezon a také v letech 2002 až 2005. V červenobílém dresu slavil v roce 1996 mistrovský titul a postup do semifinále Poháru UEFA, po úspěchu na Euru odešel na čtyřleté angažmá do Atlétika Madrid. Před návratem do Čech hrál ještě dva roky v Racingu Lens a od roku 2005 působil stejně dlouho v Rapidu Vídeň.

Za největší úspěch Bejbla se považuje stříbro z Eura 1996. V národním týmu odehrál 58 zápasů a vstřelil tři branky. Za celou kariéru absolvoval 438 prvoligových zápasů, v nichž dal 36 gólů (česká liga 248/31, španělská 106/2, francouzská 25/0, rakouská 59/3).

Reprezentant byl jedním z posledních aktivně hrajících fotbalistů, kteří před dvanácti lety zažili úspěch v Anglii. Na novou sezonu se připravují již pouze Patrik Berger (Sparta) a Pavel Nedvěd (Juventus). Na soupisce Slavie je stále Vladimír Šmicer, ale kvůli přetrvávajícím potížím s achillovkou není jisté, zda si kariéru ještě prodlouží, nebo také ohlásí konec.

Právě se Šmicrem se Bejbl z bývalých spoluhráčů v poslední době vídal nejčastěji. Oba působili v roli spolukomentátorů televize Prima během evropského šampionátu v Rakousku a Švýcarsku a Bejbl se po turnaji nechal slyšet, že by ho tato práce v budoucnu naplňovala.

Společnou vášní obou internacionálů je golf. Naposledy ve středu zahrál Bejbl výborně během turnaje na hřišti v Dýšině u Plzně, kde se střetli na greenech bývalí fotbalisté s hokejisty a tenisty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.