ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
Kvalifikace na MS 2014

Reprezentace přivítá Dánsko v Olomouci, v Praze prý netáhne

Velikost textu:

Praha - Fotbalová reprezentace v březnovém utkání kvalifikace mistrovství světa přivítá Dánsko v Olomouci. Původně se mělo hrát v pražském Edenu, ale výkonný výbor FAČR dnes rozhodl o změně místa zápasu, který se odehraje 22. března. Došlo také k posunu termínu červnového kvalifikačního duelu s Itálií: ten se uskuteční na žádost italské strany v pátek 7. června místo původně plánovaného 8. června.

Čeští fotbalisté
Čeští fotbalisté

Vedení reprezentace přesunulo utkání s Dánskem do Olomouce především díky zkušenosti z posledního přípravného duelu se Slovenskem, který také hostil Andrův stadion a Češi tam v listopadu slavili výhru 3:0. "V Olomouci cítíme ohromnou podporu. V Praze máme problém naplnit stadion, takže jsme se rozhodli jít tam, kde nás lidé chtějí," vysvětlil šéf fotbalové asociace Miroslav Pelta, proč zápas s Dánskem nakonec neuvidí pražský Eden.

Duel s Itálií se přesouvá kvůli žádosti vedení "squadry azzurry", která 16. června vstupuje v Brazílii do Poháru FIFA a dřívější termín utkání v Praze se jí hodí kvůli následné snazší aklimatizaci v Jižní Americe. "Nemáme s tím problémy, páteční večer je pro fotbal také dobrý," řekl Pelta. Tím, že se utkání s Itálií uskuteční už 7. června, se posune i valná hromada FAČR z neděle 9. na sobotu 8. června.

přehrát video
Miroslav Pelta o zasedání výkonného výboru FAČR
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.