ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nový stadion Atlétika má být pojmenován po Aragonésovi

Velikost textu:

Madrid - Nový stadion fotbalistů Atlétika Madrid nejspíš ponese jméno po klubové legendě a úspěšném trenérovi španělské reprezentace Luisi Aragonésovi. Bývalý hráč a trenér Atlética dovedl národní tým k titulu mistrů Evropy.

Logo fotbalového klubu Atlético Madrid
Logo fotbalového klubu Atlético Madrid

Aragonés patří k ikonám Atlétika. V klubu působil jako hráč deset sezon a během 265 zápasů nastřílel celkem 123 branek, čímž pomohl španělskému celku ke třem titulům. Později klub vedl hned čtyřikrát jako trenér, naposledy v letech 2001 až 2003. 

Sedmdesátiletý trenér nyní sklízí uznání za získání evropského titulu pro Španělsko po dlouhých 44 letech. I přes úspěch ale od národního týmu odchází, protože svaz údajně neprojevil snahu o prodloužení spolupráce. 

Stadion, který se nyní jmenuje "Estadio de la Peineta", měl dříve kapacitu 20 tisíc fanoušků a často hostil především atletické závody. Nyní prochází rekonstrukcí, po které pojme více než 70 tisíc diváků. Přestavba údajně vyjde v přepočtu asi na čtyři miliardy korun. 

Atlético, za které bude od nové sezony hrát český obránce Tomáš Ujfaluši, bude nový stadion využívat od roku 2010. V roce 2016 by pak v případě úspěšné madridské kandidatury mohl stadion hostit i olympijské hry.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.