ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Fotbalový reprezentant Pudil odchází do belgického Genku

Velikost textu:

Liberec - Daniel Pudil, český fotbalový reprezentant, od nové sezony změní své působení - ze Slovanu Liberec zamíří do belgického Genku. Vedení severočeského klubu to dnes potvrdilo na svých oficiálních internetových stránkách s tím, že se oba kluby dohodly a zbývá doladit jen detaily transferu. Pudilův manažer Ondřej Chovanec ale tvrdí, že žádná dohoda zatím mezi Genkem a hráčem neexistuje.

Fotbalový záložník Daniel Pudil
Fotbalový záložník Daniel Pudil

"Kluby se možná dohodly, ale slovo by v tom měl mít také hráč a ten se ještě na ničem nedohodl," uvedl Chovanec. "Dan je stále v Čechách a Liberec má na stole tři nabídky. To je vše, co k tomu zatím mohu říct. Nevylučuji však, že se to během několika hodin změní," dodal.

Sám Pudil uvedl pro ČTK, že ještě dnes odlétá do Belgie. "Věřím, že podepíši smlouvu. Na jak dlouho to ale ještě nevím, to se teprve bude řešit," uvedl český reprezentant.

Kromě desátého celku belgické ligy se o služby levého záložníka či obránce zajímaly také italské týmy Reggina a Lecce. Podle ředitele libereckého klubu Libora Kleibla je však již uzavřená dohoda s Genkem, jenž projevil konkrétní zájem jako první.

"Italská liga je určitě výše než belgická, ale rozhodlo to, že v Genku mě chtějí na přestup, byl za mnou i prezident klubu a cítím veliký zájem," prohlásil Pudil, který přiznal, že svou roli hrálo i to, že do Genku přestoupil slovenský fotbalista Adam Nemec. "Je to kamarád, jsme v kontaktu a slyšel jsem od něj jen slova chvály," řekl Pudil.

"Moc se těším, je to pro mně nová výzva a další postupný krok. Genku se minulá sezona moc nepovedla, ale již přede mnou kopil tři hráče a mají ty nejvyšší ambice. A to mě láká," dodal Pudil.  

Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Sparty do první ligy nakoukl v Blšanech, odkud se pak v roce 2004 stěhoval do Liberce. Po problémech s disciplínou strávil jaro na hostování ve Slavii Praha, s níž získal mistrovský titul. Během oslav triumfu si však zranil ruku a nemohl tak odcestovat na mistrovství Evropy. V průběhu šampionátu mu navíc Slavia oznámila, že opci na jeho přestup neuplatní, a poslala ho zpět pod Ještěd. Na svém kontě má tři reprezentační starty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.