ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Skotský fotbalista O'Donnell zemřel na hřišti

Velikost textu:

Glasgow - V závěru utkání skotské fotbalové ligy zkolaboval kapitán Motherwellu Phil O'Donnell a při převozu do nemocnice zemřel. Úmrtí pětatřicetiletého záložníka oznámil po utkání s Dundee United předseda klubu Bill Dickie.

O'Donnell se sesunul k zemi těsně před plánovaným střídáním. Zhruba pět minut byl ošetřován přímo na hřišti, než ho odnesli na nosítkách do čekající sanitky. Místo něj přišel na trávník v 78. minutě Marc Fitzpatrick a zápas se dohrál. Hosté z Dundee United v nastavení ještě gólem zmírnili svou porážku na 3:5.
Kouč Mark McGhee po zápase uvedl, že se nechystal O'Donnella střídat kvůli nějakým problémům. "Jen jsme ho chtěli šetřit na středeční zápas," prohlásil.

S O'Donnellem hrál v utkání i jeho synovec David Clarkson. Po kolapsu jeho strýce trenér McGhee dvaadvacetiletého hráče stáhl ze hřiště. "Byl z toho otřesený, stejně jako další kluci," řekl kouč.

O'Donnell je dalším v řadě tragických úmrtí fotbalistů, kteří zkolabovali během utkání. V čerstvé paměti fanoušků je ještě smrt španělského záložníka Antonia Puerty, který zemřel v srpnu v nemocnici tři dny po kolapsu na hřišti.

O'Donnell zahájil v Motherwellu svou profesionální kariéru a jako osmnáctiletý mladík přispěl v roce 1991 gólem k vítězství ve finále Skotského poháru právě s Dundee United. Dvakrát byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem ve Skotsku, v roce 1994 po druhém prvenství v této anketě ho koupil Celtic Glasgow. Zaplatil za něj 1,75 milionu liber, což je stále rekordní částka, jakou kdy Motherwell při přestupu inkasoval.

Později hrál O'Donnell v Anglii za Sheffield Wednesday a v roce 2003 se vrátil do Motherwellu. Jednou oblékl i dres skotské reprezentace.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.