ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
na slovíčko

Pelta tvoří kodex rozhodčích, kauzu chce co nejdříve uzavřít

Velikost textu:

Praha - V reakci na současnou kauzu chce předseda Fotbalové asociace Miroslav Pelta vytvořit nový kodex pro rozhodčí. Ti by měli v budoucnu každý pokus o ovlivnění jejich rozhodování hlásit. Miroslav Pelta to prozradil v pořadu Na slovíčko na ČT sport.

Předseda FAČR Miroslav Pelta
Předseda FAČR Miroslav Pelta

Podle předsedy Fotbalové asociace jsou čeští rozhodčí v těžké pozici, tlak z jednotlivých týmů je velký.

"Kluby chtějí dosáhnout okamžitě sportovních výsledků. To podporují lidé, kteří v nich působí. Jejich myšlení je takové, že chtějí za každou cenu úspěchy a při tom překračují meze," popsal situaci, která generuje největší problémy.

Miroslav Pelta, předseda FAČR:

Miroslav Pelta v pořadu Na slovíčko"Problematických věcí je na můj vkus až dost. Nemusí nás nikdo likvidovat, my ve fotbale dlouhodobě vytváříme problémy sami. Chtěl bych, abychom kauzy dvou 'Bohemek' a údajné korupce co nejdříve uzavřeli a chtěl bych připravit nový produkt 'Šance pro fotbal', abychom získali daleko větší podporu u veřejnosti."

Z pohledu Fotbalové asociace České republiky chce mít její předseda Miroslav Pelta jasno v současné korupční kauze do začátku jarní části Gambrinus ligy.

"Nechceme mít z rozhodčí nějaké udavače, ale chceme v nich alespoň informátory. Potřebujeme vědět, když se nějaký klub odhodlá k neetickému nebo korupčnímu kroku. Abychom měli zpětně nějaké řešení," řekl Pelta.

přehrát video
Na slovíčko

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.