ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela
Korupce ve fotbale

Disciplinární komise zahájí šetření podezřelého duelu v Jablonci

Velikost textu:
aktualizováno 15. 11. 2012 17:03

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zahájila vyšetřování údajné korupce v první lize. Na úterní mimořádné zasedání pozvala všechny rozhodčí a delegáty z jarního utkání Jablonec - Plzeň (0:2), které bylo podle tvrzení sudích Tomáše Adámka a Pavla Býmy ovlivněno úplatkem 200 tisíc korun od někdejšího funkcionáře Čáslavi a Táborska Martina Svobody ve prospěch Západočechů. Disciplinárka zároveň pozvala i Svobodu a požádala předsedkyni komise rozhodčích Dagmar Damkovou, aby předložila stanovisko k řízení zmíněného utkání.

Utkání Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň
Utkání Baumit Jablonec - Viktoria Plzeň

Adámek a Býma ve středu zaslali asociaci další dopis, ve kterém sdělili, že ukončují své členství ve FAČR. Na zasedání tak nemusí dorazit stejně jako Svoboda, který rovněž není členem asociace. "Chci věřit, že s námi hrají čistou hru, že přijdou a že s námi budou komunikovat," řekl novinářům předseda disciplinární komise Jiří Golda.

Zároveň uvedl, že zatím nepracuje s verzí, že by uplácel plzeňský klub. "Žádný z důkazů nepřinesl informaci, že k uplácení došlo ze strany Plzně. Nevím, jestli ten člověk to dělal proto, že si chtěl vsadit, nebo jestli to dělal ve prospěch nějakého klubu," řekl Golda.

přehrát video
Miroslav Pelta v Událostech, komentářích o dopisu sudích Adámka a Býmy
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.