ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Lvíčata na prahu nové éry prověří v přípravě Švédsko

Velikost textu:

Praha - Česká fotbalová jednadvacítka stojí na prahu nové éry. Poté, co vypadla v říjnové baráži o účast na evropském šampionátu s Ruskem, začíná trenér Jakub Dovalil budovat nové mužstvo s výhledem na Euro 2015, jehož pořadatelem bude právě Česko. Jako první mladíky prověří ve středu v přípravném utkání Švédsko. "Utkání slouží jako příprava, řekl bych, že to bude takový start nového cyklu přípravy na finálový turnaj mistrovství Evropy 2015," prohlásil český trenér. Utkání sledujte v přímém přenosu od 15:05 na ČT sport a našem webu.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil

Na souboj proti Seveřanům povolal Dovalil téměř samé nováčky, start za jednadvacítku si zatím připsali jen brankář Koubek a obránci Holeš s Kyselou. V nominaci je osmnáct hráčů, na poslední chvíli vypadl nemocný plzeňský Štípek. "Je to v podstatě nové mužstvo. Podobně na tom budou i Švédové, kteří mají v nominaci asi jen čtyři hráče se startem za jednadvacítku," uvedl Dovalil.

Nové mužstvo bude skládat z hráčů ročníků 1992 a 1993, tedy z generace, která na loňském evropském šampionátu devatenáctek získala stříbro. "Všichni hráči, kteří v Rumunsku hráli, prodělali určitý vývoj. Někdo šel nahoru, jiný tak trochu ustrnul. Takže říct, že vezmeme ten tým za základ, by bylo zjednodušující a neodpovídalo by to realitě. Každopádně řada hráčů z toho týmu se objeví minimálně v širší nominaci," uvedl Dovalil.

Česká reprezentační jedenadvacítka
Česká reprezentační jedenadvacítka

Jelikož Češi pořádají příští mistrovství, nebudou muset hrát kvalifikaci. "První rok, který de facto začínáme již nyní zápasem se Švédskem, bych nazval fází hledání a budování týmu, vyzkoušení co nejširšího počtu adeptů i bez ohledu na výsledek. Kádr se bude hodně točit," řekl Dovalil. "Pak by měla přijít fáze stabilizační, ve které bychom už měli mít jasnou představu o složení klíčových postů v týmu a pouze dolaďovat drobnosti," doplnil český kouč.

Duel se Švédskem je poslední akcí jednadvacítky v letošním roce. Na jaře má tým domluvené zatím tři zápasy doma s Ukrajinou, Tureckem a Slovenskem.

Předpokládaná sestava: Koubek - Holeš, Kysela, Brabec, Hybš - Mareš, Petrák, Zmrhal, Fantiš - Hadaščok, Skalák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.