ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Štajner má prý opět plicní embolii, on sám to ale popírá

Velikost textu:
aktualizováno 13. 11. 2012 13:58

Liberec - Liberecký záložník Jiří Štajner se podle informací zveřejněných deníkem Sport údajně znovu potýká s plicní embolií a může být několik měsíců bez fotbalu. Šestatřicetiletá opora chyběla Slovanu už v nedělním ligovém utkání v Teplicích, kde hosté prohráli 0:3. Zástupci klubu to zdůvodnili zraněním stehenního svalu a na této verzi trvají, stejně jako samotný hráč.

Jiří Štajner
Jiří Štajner

"Byl jsem na vyšetření a ukázalo se, že tam mám trhlinu. To je celý. Do konce podzimu jsem dohrál," řekl Štajner pro iDNES.cz. Doufá, že se objeví na hřišti aspoň na chvíli při nadcházejícím loučení spoluhráče Jana Nezmara, který končí kariéru.

Plicní embolie je ucpání části plicního cévního řečiště, které nejčastěji způsobuje krevní sraženina. K onemocnění, které se projevuje bolestí na hrudi a může vést i k úmrtí, dochází po náročných operacích, zlomeninách nohou, ale i po dlouhém cestování. Liberec v létě hrál v předkole Ligy mistrů v kazašské Karagandě a rumunské Kluži.

"Plíce se musí vyčistit a zjistit, zda někde nemá stav vedoucí k trombofilnímu stavu. Pokud je to v pořádku, může zase sportovat. Každopádně se to musí vyléčit, což zabere dobu v řádech měsíců," řekl lékař fotbalové reprezentace Petr Krejčí.

Zdroj: ČTK, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.