ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
Reprezentace

Bílek udělal další změnu v nominaci, zraněného Hübschmana nahradí Hořava

Velikost textu:
aktualizováno 11. 11. 2012 11:59

Praha - Již třetí změnu v nominaci musel před středečním přípravným zápasem proti Slovensku udělat Michal Bílek. Kromě Rajtorala a Laštůvky, kteří byli nahrazeni Grigarem s Latkou, bude českému výběru chybět kvůli zranění i Tomáš Hübschman ze Šachtaru Doněck. Na jeho místo byl dodatečně povolán záložník Sigmy Olomouc Tomáš Hořava, pro něhož je to premiérová pozvánka do seniorské reprezentace.

Tomáš Hořava
Tomáš Hořava

Hořava je už třetím hráčem Sigmy, kterému vynesly dobré výkony v podzimní části první ligy nominaci do reprezentace. Před ním už Bílek z vedoucího týmu tabulky premiérově povolal také nejlepšího střelce nejvyšší soutěže Michala Ordoše a Martina Pospíšila.

Hořava v minulosti patřil ke stabilním členům reprezentační jednadvacítky, za kterou odehrál 17 utkání a vstřelil jeden gól. Naposledy reprezentoval na loňském evropském šampionátu hráčů do 21 let v Dánsku v duelu o účast na olympijských hrách v Londýně proti Bělorusku.

Bílek udělal dvě změny už v pátek. Zraněné Františka Rajtorala s brankářem Janem Laštůvkou nahradili nováček Martin Latka a Tomáš Grigar. Spolu s Hořavou je v aktuální nominaci už sedm nováčků. 

Reprezentace se sejde v pondělí v Praze, v úterý pak odcestuje vlakem do Olomouce, kde se o den později utká se Slovenskem. Jde o poslední akci národního týmu v letošním roce.

přehrát video
Nováčkem v nominaci Michala Bílka je Tomáš Hořava
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.