ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Toppmöller ubezpečil Košťála, že by reprezentaci převzal rád

Velikost textu:

Mnichov - Německý kouč Klaus Toppmöller má velké šance získat uvolněný post trenéra české fotbalové reprezentace. Při jeho pátečním setkání s místopředsedou fotbalového svazu Vlastimilem Košťálem totiž vyplynulo, že má eminentní zájem trénovat národní tým. Informaci potvrdil Košťál, který si prý odnesl ze setkání pozitivní dojem a slibuje si, že se s případným Brücknerovým nástupcem znovu setká.

Ńěmecký fotbalový trenér Klaus Toppmöller
Ńěmecký fotbalový trenér Klaus Toppmöller

Již před časem Košťál naznačil, že by německý kouč mohl být ideální volbou pro český tým v neklidné době po neúspěšném Euru. Matthias Sammer sice jeho nabídku odmítl, ale další německý trenér Toppmöller se zdá být českou nabídkou velmi potěšen. "Během našeho prvního setkání jsme si řadu věcí vysvětlili a pan Toppmöller mi potvrdil, že má o práci u české reprezentace eminentní zájem. Byla to velmi užitečná schůzka, z které mám příjemný pocit," uvedl Košťál.

Páteční německá schůzka tak byla podle všeho pouze prvním z řady setkání, během nichž se budou pozice obou stran vyjasňovat. "Myslím, že v blízké době nás čekají další schůzky, na kterých bychom řešili už detailnější náležitosti," míní funkcionář, pro kterého je postoj německého trenéra velmi dobrou zprávou.

Další schůzka v pořadí by se mohla odehrát velmi brzy, neboť výběr trenéra českého národního týmu by se měl stihnout nejdéle do 17. července. V tento den bude o definitivním jmenování rozhodovat výkonný výbor fotbalového svazu.

Hlavními aspiranty na práci u českého mužstva jsou vedle Toppmöllera také domácí trenéři Jozef Chovanec a Petr Rada. Další nabídky, které každodenně docházejí na sekretariát fotbalového svazu, se zatím zdají být odsouzeny k odmítnutí. Zvlášť, pokud Toppmöller dokáže sám zavrhnout lukrativní nabídky na práci, které podle zahraničních médií obdržel v posledních dnech z Ghany a Rakouska.

Šestapadesátiletý Toppmöller zažil největší trenérské úspěchy v roce 2002 s Leverkusenem, který dokázal dovést do finále Ligy mistrů, k druhému místu v bundeslize a k účasti ve finále Německého poháru. Naposledy působil jako trenér gruzínské reprezentace, od které odešel v dubnu údajně kvůli neplnění finančních závazků tamním fotbalovým svazem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.