ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Do Sparty přijde slovinský fotbalový útočník Pečnik

Velikost textu:

Praha - Další posilou Sparty Praha bude slovinský fotbalista Nejc Pečnik. Dvaadvacetiletý ofenzivní hráč, který v loňském ročníku slovinské ligy nastřílel dvanáct branek, přichází na hostování z klubu MIK Celje. Sparta má na hráče opci, díky níž se v průběhu sezony může hostování změnit v přestup.

Nejc Pečnik
Nejc Pečnik

"Jednání jsou těsně před uzavřením, v nejbližších dnech by se měl připojit ke zbytku mužstva," řekl mluvčí letenského klubu Jakub Otava. 

O fotbalistu, který může nastupovat jak v záloze, tak v útoku, mělo zájem podle informací slovinského tisku několik klubů ze západní Evropy. Údajně nejvíce se ho snažil získat anglický Queens Park Rangers. Pečnik si však raději vybral klub, v němž může okusit už v nadcházející sezoně evropské poháry. 

Do Celje přišel 189 centimetrů vysoký hráč před šesti lety z Dravogradu. Je členem reprezentační jednadvacítky, na šanci ve slovinském A týmu ještě čeká.

Kromě Pečnika už do Sparty přišli záložník Patrik Berger, brankář Jaromír Blažek a dále také Marián Had, Ondřej Kušnír či na hostování obránce Štěpán Kučera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.