ČTsport

ČTsport
pondělí 12. listopadu 2018 Benedikt

Martin Pospíšil by si mohl splnit reprezentační sen

Velikost textu:

Teplice – Olomoucký talent Martin Pospíšil má nakročeno do reprezentace. Při ligovém zápase v Teplicích jej bedlivě sledoval asistent reprezentačního trenéra Josef Pešice a deníku Sport přiznal, že jednadvacetiletý záložník má účast v kádru pro přátelské utkání se Slovenskem blízko.

Olomoucký Martin Pospíšil v souboji s Aidinem Mahmutovičem
Olomoucký Martin Pospíšil v souboji s Aidinem Mahmutovičem

Z tria Tomáš Hořava, Michal Ordoš a Mrtin Pospíšil, které Pešice na severu Čech o víkendu sledoval, má posledně jmenovaný největší šanci zahrát si v reprezentaci. "Podal spíš průměrný výkon, ale já ho znám už dlouho. Myslím, že dostane příležitost, směřuje to k tomu," potvrdil Sportu Pešice.

Reprezentační asistent připustil, že výběr nových hráčů pro utkání, které se hraje 14. listopadu, není snadný, zápas v Teplicích Pešiceho příliš nenadchl. "Utkání mělo spíš průměrnou úroveň. Když budu upřímný, je to tragédie, když z toho vybíráte hráče pro reprezentaci," řekl Pešice.

Na rozdíl od olomouckého kolegy Hořavy se Pospíšil podle Pešiceho lépe hodí do mužstva. "On (Hořava) je spíš defenzivnější záložník. A ty my v reprezentaci máme. To Pospíšil je ten tvořivější," zdůraznil.

V září prožil Pospíšil premiéru v jednadvacítce, o pozvánce do A-týmu se mu zatím jen snilo. "Zahrát si za reprezentaci, a ještě doma v Olomouci, to by byl splněný sen," přiznal Pospíšil.

Zdroj: ČT sport, deník Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.