ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Trapattoni u Irů zůstává – navzdory debaklu s Německem

Velikost textu:

Dublin - Italský trenér Giovanni Trapattoni zůstane navzdory kritice na lavičce irské fotbalové reprezentace. Třiasedmdesátiletý kouč se ocitl pod tlakem po pátečním domácím debaklu 1:6 s Německem v kvalifikaci o mistrovství světa.

Giovanni Trapattoni
Giovanni Trapattoni

Po nejhorší porážce na irské půdě od roku 1931 a se vzpomínkou na nevydařené vystoupení na mistrovství Evropy začalo nemálo bývalých hráčů, komentátorů i médií volat po Trapattoniho odchodu. Jedna britská sázková kancelář už dokonce přestala kvůli velké pravděpodobnosti přijímat sázky na koučův pád.

Zkušeného Itala nicméně zachránila u národního mužstva úterní výhra 4:1 na Faerských ostrovech. Irsko tak má po třech kvalifikačních duelech na kontě dvě výhry a jednu porážku a svaz ve středu uvedl, že postup na mistrovství světa do Brazílie 2014 je stále reálný a dosažitelný.

"I když bylo představenstvo zklamáno z výsledku a výkonu proti Německu stejně jako všichni ostatní a chápe frustraci některých našich fanoušků, potvrzuje, že Giovanni Trapattoni zůstane u národního mužstva," sdělila Irská fotbalová asociace.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.