ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Trenér Terim odchází od turecké reprezentace

Velikost textu:

Basilej - Trenér turecké fotbalové reprezentace Fatih Terim chce ukončit své angažmá u národního týmu. Rozhodl se tak i přesto, že se svými svěřenci dokázal na mistrovství Evropy dojít překvapivě až do semifinále, v němž Turci ve středu podlehli Německu 2:3. Terim by si nyní rád znovu vyzkoušel angažmá v zahraničním klubu.

Fatih Terim
Fatih Terim

"S největší pravděpodobností skončím," řekl Terim na pozápasové tiskové konferenci v Basileji. "Rozhodl jsem se tak po rozhovorech s prezidentem
svazu a hráči. Ale již dříve jsem říkal, že nyní nebudu pracovat v Turecku, a jsem muž, který dodržuje své sliby. S velkou pravděpodobností tak zamířím zpět do některé z evropských zemí," uvedl trenér, který v minulosti působil v Itálii, kde vedl AC Milán a Fiorentinu. 

Čtyřiapadesátiletý Terim dovedl Turecko k největšímu úspěchu na mistrovství Evropy. Přestože měl kádr zdecimovaný zraněními a karetními tresty, dokázal s týmem dojít po výhrách nad Švýcarskem, Českem a Chorvatskem až do semifinále. Turci tak navázali na úspěšnou generaci z roku 2002, která skončila třetí na mistrovství světa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.