ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Fotbaloví reprezentanti se na Bulharsko připravují u počítače

Velikost textu:

Praha – Čeští fotbalisté se připravují na hru svého bulharského soupeře. Pomáhá jim v tom jako před každým zápasem video. Časy, kdy se všichni sešli před televizní obrazovkou a trenér přednášel o hře soupeře, jsou už ale pryč. Nyní přišly na řadu nové technologie – fotbalisté se připravují u monitorů svých počítačů.

přehrát video
Reprezentanti u videa

Společné sledování videa nahradil individuální přístup. Fotbalisté dostanou informace na flash disku a video si prostudují sami na počítači. "Televizní utkání jsou sestříhána do kratšího sestřihu, aby nemuseli koukat na celý zápas," vysvětlil videotechnik české reprezentace Luděk Bernát. Každý fotbalista dostane i rozbor hry hráče, který na něj podle postu vychází.

"Někdo se na to kouká vícekrát, někomu to stačí jednou. To je třeba můj případ," říká například obránce David Limberský. Z levé strany, na které hraje, český tým proti Maltě třikrát udeřil. Křídelní hra by měla být receptem i tentokrát. "Všichni hráči v defenzivě se hodně stahují do prostředka a nechávají volné kraje. Věřím, že toho využijeme," dodal Limberský.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.