ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Ve Skotsku se konalo fotbalové mistrovství světa v bahně

Velikost textu:

Glasgow - Vedle mistrovství Evropy ve fotbale, které se od začátku června koná v Rakousku a Švýcarsku, se fotbalový šampionát konal také ve Skotsku. Jediný rozdíl je v tom, že se celý odehrává v bahně. Jedná se o speciální soutěž, která je určena pouze pro amatéry.

Fotbalové mistrovství světa v bahně
Fotbalové mistrovství světa v bahně
Otevřít galerii
 • Fotbalové mistrovství světa v bahně autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalové mistrovství světa v bahně autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Tento bizarní sport vznikl před více než 10 lety ve Finsku a původně sloužil běžkařům k efektivnímu tréninku. V současnosti ale už patří k samostatným sportovním odvětvím. Finsko bylo také prvním pořadatelem mistrovství světa v bahenním fotbalu. Narozdíl od současnosti, kdy si šampionát získává stále masovější oblibu, se ale prvního ročníku zúčastnilo jen třináct týmů.

"Rozhodně to není o žádných fotbalových dovednostech. Chce to jen odhodlání a výdrž. Kdepak nějaká technika," řekl jeden z účastníků tak trochu jiného mistrovství světa. Na turnaji v městečku Strachur poblíž Glasgowa se objevili zástupci Německa, Finska nebo Nového Zélandu, kteří se v hlubokém bahně snažili nasázet do branek svých protihráčů co nejvíce gólů.

Namísto jedenáctičlenného celku se ale hrálo na každé straně jen o šesti hráčích. Šampionát byl rozdělen do tří kategorií - muži, ženy a smíšená družstva. Celý zápas trvá 24 minut a hráči měli povoleny i výstřední dresy.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.