ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Pelta mlčí, o informacích od Křetínského neřekl nic ani výkonnému výboru

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2012 17:48

Praha - Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta neseznámil výkonný výbor asociace se závažnými informacemi o řízení profesionálního fotbalu, které dostal před třemi týdny od šéfa Sparty Praha Daniela Křetínského. Pelta ponechal vyšetřování celé kauzy v kompetenci protikorupční policie.

Předseda FAČR Miroslav Pelta
Předseda FAČR Miroslav Pelta

Šéf českého fotbalu svým kolegům situaci nastínil, ale nikomu ze členů výboru podrobnější informace nesdělil. "Rozhodl jsem se, že nic neprozradím ani směrem k dalším členům výkonného výboru, a ohledně toho bodu diskuse nebyla," řekl Pelta. Kolegové z výkonného výboru prý jeho rozhodnutí plně respektovali a neptali se po žádných detailech.

"Spíš se chtěli orientovat v tom, o co jde, jestli se to týká sázek a tak dále. Já jsem je poprosil, že vzhledem k tomu, jak jsem se rozhodl, jsem se do toho nechtěl zaplétat. Udělal jsem si pro sebe jasný názor, že neřeknu nikomu nic," vysvětlil Pelta.

Informace od Křetínského o údajně závažných problémech v českém fotbale předal 19. září řediteli protikorupční policie Tomáši Martincovi. Obával se, že FAČR jako občanské sdružení nemá dostatečné prostředky, aby se s případem dokázala sama vypořádat.

Petla tvrá na tom, že zvolil správný postup

Svého kroku ani s časovým odstupem nelituje. "Já si myslím, že ten postup, který jsem zvolil, je správný. Nebylo to jednoduché. Myslím si, že je to přesně parketa pro policii," uvedl Pelta.

Zatím neví, v jakém stadiu je celá kauza, ale s vyšetřovateli zůstává v kontaktu. "Samozřejmě, že nějaká spolupráce s Policií ČR je. Chce po mně další doplňující informace," potvrdil funkcionář.

Valná hromada bude 9. června

Výkonný výbor dále rozhodl o tom, že řádná Valná hromada FAČR proběhne 9. června 2013.

Finále poháru žen se uskuteční 18. května příštího roku v Chomutově, kde se na stejném stadionu a ve stejném termínu odehraje také finále mužského Poháru České pošty.

Vedení asociace rovněž vzalo na vědomí informaci o tom, že z projektu solidarita pro rozvoj mládeže byl získán od UEFA příspěvek za ročník 2011/12 v celkové výši 702 630 eur (asi 17,5 milionu korun). Tato částka bude rozdělena mezi 15 klubů první ligy vyjma Plzně, která hrála Ligu mistrů; z jejích zisků právě příspěvek pochází. Každý klub tak získá 46 842 eur.

Výkonný výbor také schválil odebrání licence hráčským agentům Rudolfu Baránkovi, Davidu Dočekalovi, Radku Drulákovi, Hynku Talpovi a Miloslavu Zwiefelhoferovi. K odebrání došlo na podnět Komise pro agenty hráčů kvůli dlouhodobé nekomunikaci a neplnění povinností.

přehrát video
Pelta nepředal VV FA žádnou informaci
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.