ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

O Toppmöllera má zájem i Rakousko a Ghana

Velikost textu:

Vídeň - O služby jednoho z kandidátů na post trenéra české fotbalové reprezentace Klause Toppmöllera se zajímají i v jiných zemích. Podle rakouského listu Die Presse je německý kouč vedle českého svazu v kontaktu i s funkcionáři z Rakouska a Ghany.

Klaus Toppmöller
Klaus Toppmöller

Sedmapadesátiletý trenér uvedl, že vedení rakouského týmu by pro něj byla "přirozeně velmi lákavá výzva". Zároveň však dodal, že současně jedná i s českým svazem a také s vedením ghanského fotbalu. Právě jednání s Ghanou pak označil za nejnadějnější.

Rakousko řeší podobný problém jako český fotbal, který hledá nástupce Karla Brücknera. Po Euru 2008 překvapivě odstoupil trenér Josef Hickersberger a řada kandidátů na jeho místo je čím dál delší.

Nejčastěji jsou jmenováni různí němečtí trenéři, vedle Toppmöllera také Winnfried Schäfer, Rudi Völler, Peter Neururer, Volker Finke nebo Berti Vogts, ale také britský trenér Roy Hodgson.

Toppmöller má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru. Za posledních patnáct let trénoval Frankfurt, Bochum, Leverkusen, Hamburk a naposledy působil dva roky u gruzínské reprezentace, kde svou činnost ukončil letos v dubnu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.