ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Výběr trenéra fotbalové reprezentace se zřejmě odloží

Velikost textu:
aktualizováno 23. 6. 2008 13:40

Praha - Otázka, kdo se stane novým trenérem české fotbalové reprezentace, asi v úterý zodpovězena nebude. Místopředseda fotbalového svazu Vlastimil Košťál sice svým kolegům na jednání předloží ke zvážení čtyři jména, kdo by se měl stát nástupcem trenéra Karla Brücknera, jenže zároveň naznačil, že počítá spíše s variantou odložit jmenování nového kouče národního týmu nejméně o tři týdny.

Vlastimil Koštál
Vlastimil Koštál

Výběr vhodného trenéra k fotbalové reprezentaci se na veřejnosti propírá od letošního března, kdy Brückner oznámil, že u mužstva po Euru skončí, bez ohledu na výsledek. Manažer týmu Košťál proto ze své pozice druhého muže svazu, v jehož kompetenci jsou reprezentační výběry, začal vybírat možné adepty. Po krátké době oznámil, že v užším výběru se ocitli Ivan Hašek, Karel Jarolím, Vítězslav Lavička a Petr Rada.

Jenže Košťálův výběr se rychle ztenčoval, protože Hašek prodloužil svůj kontrakt ve Spojených arabských emirátech u týmu Al Ahlí, Lavičku od jednadvacítky přetáhla Sparta Praha a Jarolím odmítl nabídku na nátlak klubového vedení Slavie, která v té době hrála o mistrovský titul.

Mezitím padala další jména, jako třeba česko-italský trenér Zdeněk Zeman nebo německý kouč Matthias Sammer.

S konkrétním seznamem však přesto asi v úterý na Strahov svazový funkcionář Košťál dorazí. Předpokládá se, že na něm bude opět Jarolím, který se prý o místo u reprezentace živě zajímá, nově také Brücknerův předchůdce Jozef Chovanec a rovněž dosavadní asistent Petr Rada. Kromě toho teď ve výběru má figurovat i německý kouč Klaus Toppmöller, který naposledy vedl reprezentaci Gruzie. V zákulisí také padají jména Michala Bílka, který ale už podepsal Ružomberku, Františka Cipra či jeho jmenovce Komňackého.

Tak či tak, v úterý se asi o novém trenérovi nerozhodne. "To
nepředpokládám. Navíc na dalším jednání bychom rádi adepta na funkci rádi vyslechli," uvedl šéf svazu Mokrý po jednání ligového shromáždění. 

Doplnil, že Slavia dnes oficiálně požádala, aby svaz již neoslovoval
trenéra Jarolíma. "Místopředseda svazu Vacek má tuto informaci oficiálně na výkonném výboru přednést," vysvětlil Mokrý, že jeden ze čtyř kandidátů z trenérského seznamu vypadne ještě před jednáním.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.