ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Košťál má na výběr dalšího trenéra - Toppmöllera

Velikost textu:

Praha - Německý kouč Klaus Toppmőller je dalším kandidátem na post trenéra české fotbalové reprezentace. Místopředseda svazu Vlastimil Košťál to řekl v dnešním rozhovoru pro deník Právo. Toppmöller by se tak mohl stát jedním ze čtyř jmen, které svazový funkcionář nabídne výkonnému výboru na úterním jednání jako možné nástupce Karla Brücknera. Největší favorit Ivan Hašek svoje jmenování v neděli definitivně odmítl.

Klaus Toppmöller
Klaus Toppmöller

Košťál v rozhovoru uvedl, že v užším výběru na post trenéra národního týmu zůstávají teplický kouč Petr Rada s Karlem Jarolímem ze Slavie, kteří figurovali už v prvním výčtu. Zároveň potvrdil informace, že uvažuje o Jozefu Chovancovi ze Sparty, nově však prozradil i zájem zahraničního kouče.

"Pokud vím, Chovanec je momentálně na dovolené, ale patří k lidem, o nichž uvažuji. Hovořit budu i s Jarolímem. Je možnost i hledat v zahraničí, o Zemanovi však nepřemýšlím. Ale zájem projevil Němec Klaus Toppmöller," řekl Košťál.

Toppmöller by byl již čtvrtým trenérem z ciziny, jehož jméno se v souvislosti s českým národním týmem skloňuje. Už před rokem se spekulovalo, že by šanci mohl dostat jeho krajan Lothar Matthäus, ovšem tomu prý Košťál nikdy nabídku nepředložil. Některými experty vyzdvihovaného Čechoitala Zdeňka Zemana zase do svého seznamu Košťál zařadit nechtěl.

Koncem minulého týdne Košťál potvrdil, že oslovil bývalého dortmundského kouče Matthiase Sammera, ale ten dal přednost prodloužení působení ve funkci sportovního ředitele Německého fotbalového svazu.

Šestapadesátiletý Toppmöller má za sebou bohatou hráčskou i trenérskou kariéru, třikrát nastoupil za národní tým. Za posledních patnáct let trénoval Frankfurt (1993-94), Bochum (1994-99), Leverkusen (2001-03) a Hamburger SV (2003-04). Německý kouš naposledy působil u gruzínské reprezentace, kde svou činnost ukončil letos v dubnu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.