ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Vlastní gól brankáře odstartoval v Malajsii vyšetřování z korupce

Velikost textu:

Kuala Lumpur - Malajsijské úřady začaly po vlastním gólu brankáře Sharbineeho Allaweeho z Terengganu v pohárovém utkání s Kedahem (1:1) vyšetřovat údajnou korupci v tamním fotbale. Pětadvacetiletý reprezentant však obvinění z úmyslného ovlivnění výsledku odmítá.

Gólman Sharbinee Allawee v hádce s Peterem Butlerem
Gólman Sharbinee Allawee v hádce s Peterem Butlerem

Allawee si v sobotním zápase srazil míč po rohovém kopu do vlastní branky a pomohl tak hostujícímu celku k vyrovnání. Naštvaný trenér Peter Butler ho okamžitě vystřídal a prohlásil, že Allawee, který po něm navíc při odchodu ze hřiště hodil láhev s vodou, v klubu skončil.

"Takové hráče tady nechceme. Chceme jen ty, kteří budou poctivě pracovat," uvedl Butler. "Už si za nás nikdy nezahraje, to můžu slíbit," přidal anglický kouč, který už před týdnem vyloučil z týmu dva hráče kvůli porušení večerky.

Gólman úmyslnou chybu odmítá

Osminásobný reprezentant Malajsie Allawee, stejně jako jeho vyřazení kolegové Muslim Ahmad a Ismail Faruqi, však tvrdí, že trenérův trest je nespravedlivý. "Po každém pokaženém zápase se stydím jít ven mezi lidi. Ale teď to kvůli obvinění z korupce bolí mnohem víc. Za očištění mého jména budu bojovat," prohlásil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.