ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Reprezentaci by mohl trénovat i Hašek nebo Sammer

Velikost textu:

Praha - Okruh kandidátů na post nového trenéra české fotbalové reprezentace se rozšířil. Vedle teplického kouče Petra Rady, který byl podle médií dosud největším adeptem, mohou odcházejícího Karla Brücknera na reprezentační lavičce vystřídat Ivan Hašek nebo dokonce zahraniční trenér, jímž by údajně mohl být Matthias Sammer.

Vlastimil Koštál
Vlastimil Koštál

Místopředseda svazu Vlastimil Košťál, který v příštím týdnu navrhne nového kouče výkonnému výboru, prohlásil, že jeho prioritou je stále Ivan Hašek. Ten vede ve Spojených arabských emirátech klub Al Ahlí a připustil, že by o nabídce uvažoval. Přijetí trenérské funkce u reprezentačního výběru nicméně podmínil určitými změnami ve svazu. "V současné době ale tato možnost není reálná, protože pan Košťál stále zůstává ve funkci. Jeho kroky považuji za populistické," řekl Hašek.

Bývalý německý reprezentant Sammer získal s Borussií Dortmund bundesligový titul v roce 2002. Mezi jeho svěřence v té době patřili i Tomáš Rosický a Jan Koller. Nyní je sportovním ředitelem německého svazu. "Jméno vám nemohu potvrdit, opakuji jen, že o německém trenérovi uvažuji. Jsem v cizině, abych získal všechny informace, které s tím mají souvislost, čili podmínky, finance a podobně," dodal Košťál.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.