ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Jihlavu čeká souboj s trenérem, který ji přivedl do ligy

Velikost textu:

Jihlava/Olomouc – Předehrávka 5. kola Gambrinus ligy svede dohromady týmy Olomouce a Jihlavy. Obzvláště prestižní bude souboj pro nového trenéra Hanáků Romana Pivarníka, který v loňské sezoně dovedl k postupu do první ligy právě Vysočinu. Nováček z Jihlavy zatím ve čtyřech kolech nasbíral čtyři remízy, Olomouc má prozatím jen o bod více.

Radost fotbalistů Jihlavy
Radost fotbalistů Jihlavy

"Vždycky jde nejdříve o úspěch týmu, důležité je, aby v Jihlavě uspěla Olomouc. Když budu mluvit jen za sebe, určitě je to utkání pro mě více prestižní a zvláštní. V Jihlavě jsem strávil část své kariéry a mám na to příjemné vzpomínky, zvlášť na letošní postup," řekl olomoucký kouč.

Vysočina si po návratu do elitní soutěže vůbec nepočíná špatně. Ze čtyř zápasů uhrála čtyři remízy a v posledním kole měla na dosah skalp mistrovského Liberce, který srovnal až ve čtvrté minutě nastavení.

"Touhu po výhře z hráčů vnímám před každým duelem. Bohužel ne vždy se nám, i s ohledem na kvality soupeře, podaří tříbodový zisk. Na druhou stranu je pravdou, že jsme dosud v žádném duelu nepropadli, tudíž věříme, že bychom se v pátek mohli vítězství konečně dočkat," řekl pro klubový web trenér František Komňacký.

Bývalý trenér Olomouce Roman Pivarník
Bývalý trenér Olomouce Roman Pivarník

Faktor "Pivarník" ho nechává klidným. Jihlavský lodivod nicméně připustil, že o jeho hráčích má olomoucký trenér větší přehled a poznatky. "Pro naše hráče může představovat i pozitivní motivaci, že nastoupí proti trenérovi, jenž je dovedl do ligy," podotkl Komňacký.

Pivarník má také jasno v tom, co soupeře nejvíce zdobí. "Má velmi nebezpečný přechod do útoku. Dokáže zaútočit v dostatečném počtu hráčů, tím se dokázala prosadit ve všech čtyřech dosavadních zápasech. To je určitě její přednost, na kterou si musíme dát pozor," doplnil Pivarník. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.