ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Habanec se definitivně stal koučem Slovácka

Velikost textu:

Uherské Hradiště – Jak bylo dopředu anoncováno, novým trenérem Slovácka se stal Svatopluk Habanec, který na jihu Moravy podepsal smlouvu na dva roky. U týmu nahradil Miroslava Soukupa, který byl od týmu odvolán po třech porážkách. "Chtěl jsem trénovat prvoligový tým. Už jsem sice vedl v lize rok Ústí nad Labem, nebylo to ale v takových podmínkách, jaké má Slovácko," uvedl Habanec.

Svatopluk Habanec
Svatopluk Habanec

Svůj první hlavní úkol vidí v dokonalém poznání týmu. "Budu se držet strategie vedení klubu. Hráčů je ve Slovácku hodně a je z čeho vybírat. Není proto třeba v průběhu podzimu uvažovat o nějakých výměnách," uvedl Habanec, jenž si odbude premiéru v sobotním utkání proti Teplicím.

K trenérské výměně sáhlo Slovácko po nevydařeném vstupu do sezony a třech porážkách. "Nenaplnili jsme stanovené cíle. Byli jsme na dně. Nastal nejen výsledkový, ale i výkonnostní propad," konstatoval ředitel Slovácka Vladimír Krejčí. Soukup přitom Slovácko dovedl v loňské sezoně na skvělé sedmé místo.

Klub hledal podle slov svých zástupců trenéra, který by rychle pozvedl povadlou morálku a nastartoval tým opět do herní i psychické pohody. Volba padla na Habance, jenž vyznává útočnou filozofii. "Měli jsme v hledáčku tři kandidáty. Domluvili jsme se hned s prvním a další jsme nehledali. Potřebujeme trenéra, který dokáže v krátké době tým zvednout. Ale přitom dokáže pracovat i v dlouhodobém horizontu. Proto jsme uzavřeli smlouvu na dvě sezony," vysvětlil Krejčí.

Habancovým asistentem zůstal Jiří Dekař, jenž dočasně vedl tým v posledním ligovém kole proti Dukle. Slovácko v něm získalo po remíze 2:2 první bod. Vedení Slovácka se rozhodlo, že nebude obsazovat funkci sportovního ředitele, kterou rovněž vykonával Soukup. Povinnosti sportovního ředitele si rozeberou Habanec a ředitel Vladimír Krejčí.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.