ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Sivok: Vybavil se mi debakl s Ruskem na Euru

Velikost textu:

Lvov - Když se na obranu, kterou dirigoval, valily ve středu útoky ukrajinských fotbalistů, vybavil se mu start červnového Eura a debakl s Ruskem 1:4. "Zase jsme dělali ty samé chyby. Zbytečně jsme přicházeli o míč a pak se to na nás dozadu valilo. Rozdíl byl v tom, že Rusové mají v útoku mnohem větší kvalitu než Ukrajinci, kteří nás nepotrestali," popisoval obránce fotbalové reprezentace Tomáš Sivok.

Tomáš Sivok
Tomáš Sivok

O to radši byl, že Češi ve Lvově v prvním zápase sezony a generálce před startem kvalifikace MS uhájili remízu i bezbrankový stav. "Po takovém průběhu si remízy musíte cenit. Paradoxní je, že my jsme na konci měli dvě slušné šance a mohli vyhrát, ale bylo by to nespravedlivé," uvedl Sivok. Zadák Besiktase Istanbul od prvních minut středečního zápasu tušil, že český tým tápe. A přičítal to tomu, že šesti hráčům ze základní sestavy ještě nezačaly ligové soutěže.

Samotný Sivok se premiéry v Besiktasi Istanbul dočká také až o víkendu. "Bylo to na nás vidět, že jsme zatažení, zavaření. Máme po těžké přípravě, není to zatím žádný šlágr. I sám na sobě cítím, že nejsem úplně fit, zatímco Ukrajinci už mají ligu v plném proudu a byli proti nám lehkonozí. Takže mě těší, že jsme neprohráli," prohlásil Sivok. "Někdy jsme jejich šance ustáli i se štěstím," připustil osmadvacetiletý stoper.

Nerad by prý jel k prvnímu utkání kvalifikace do Dánska za tři týdny s vědomím, že Češi na Ukrajině schytali těžkou porážku. "Když jsme nedrželi balon, skoro pořád jsme v obraně museli být ve střehu, uhrát to nějak takticky, což se nakonec povedlo. Ale ten důležitý zápas přijde až v Dánsku. Věřím, že tam se náš výkon zvedne," uvedl Sivok. Smiřuje se i s tím, že Češi do Kodaně vyrazí v oslabené sestavě.

Vyloučený je start kapitána Rosického a Pilaře, který si ve Lvově poranil koleno. O to víc Sivok vzhlíží k tomu, aby se uzdravil alespoň další záložník Plašil. "Pláša toho má už hodně za sebou, dokáže podržet balon a zklidnit hru. Kdyby chyběli všichni tři? Nedalo by se nic dělat. Museli bychom makat a hrát ještě víc týmově, když chybějí takoví hráči. Musí přijít někdo jiný a vzít to na sebe," řekl Sivok.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.