ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Fotbalista Muamba musel kvůli problémům se srdcem ukončit kariéru

Velikost textu:

Londýn - Záložník Boltonu Fabrice Muamba musel v pouhých čtyřiadvaceti letech ukončit profesionální kariéru poté, co mu lékaři nedoporučili pokračovat. Bývalý mládežnický reprezentant Anglie zkolaboval 15. března při čtvrtfinále FA Cupu na hřišti londýnského Tottenhamu. Doktoři bojovali o jeho život dlouhých 78 minut, kdy byl prakticky mrtvý.

Fabrice Muamba
Fabrice Muamba

Muamba dlouho věřil, že by se mohl k profesionálnímu fotbalu jednou vrátit, ale poté, co v minulých dnech konzultoval svoji situaci s odborníky z Anglie a Belgie, musel nuceně pověsit kopačky na hřebík.

"Zprávy, které jsem dostal, bohužel nebyly takové, v jaké jsem doufal, což znamená, že oznamuji odchod z profesionálního fotbalu," řekl Muamba.

"Od té doby, co jsem utrpěl infarkt a byl jsem propuštěn z nemocnice, jsem optimisticky předpokládal, že se budu moci jednou k fotbalu vrátit a hrát zase za Bolton. Fotbal byl odmalička můj život a dal mi toho strašně moc," prohlásil Muamba.

Čtyřiadvacetiletý rodák z Demokratické republiky Kongo, jenž reprezentoval Anglii na všech mládežnických úrovních od šestnáctky do jednadvacítky, začal profesionální kariéru v roce 2007 v dresu Arsenalu. Poté přestoupil do Birminghamu a nakonec do Boltonu, kde hrál až do nešťastného incidentu. V dresu Wanderers nastoupil celkem ke 130 zápasům, v nichž vstřelil tři branky.

Zdroj: ČT sport, ČTK, http://www.bwfc.co.uk/

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.