ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Pekhart má podruhé v sezoně zlomený palec na ruce

Velikost textu:

Praha - Fotbalový útočník Tomáš Pekhart si podruhé během letošního roku zlomil palec na levé ruce. Zranění si znovu přivodil na nedělním tréninku Norimberku. Třiadvacetiletý hráč však nezmešká středeční přípravný zápas reprezentace na Ukrajině, do něhož vyběhne se speciální karbonovou dlahou, kterou nosil celou jarní část sezony.

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart

"Nové zranění prý nemá žádnou souvislost s tím starým. Kloub je zlomený na opačné straně, než jsem to měl v lednu," řekl Pekhart na srazu reprezentace v Praze. "Bylo to nezaviněné. Stalo se mi to v souboji se spoluhráčem během tréninku," dodal.

Pokud by Pekhart o středeční duel ve Lvově přišel, byla by to pro trenéra Michala Bílka velká komplikace. Vedle Pekharta je totiž v reprezentaci už jenom jeden "klasický" útočník David Lafata. Pekhart zatím neví, jaký léčebný postup jej při druhé zlomenině palce čeká.

"Až se vrátím z reprezentace, asi mě znovu čeká cesta ke specialistovi do Berlína, kde jsem byl na operaci už v zimě," řekl.

Zranění mu na náladě nepřidalo. Přišlo těsně poté, kdy mu lékaři dali svolení, aby konečně odložil karbonovou dlahu po první zlomenině. "Je to smůla, bez dlahy jsem byl asi dva dny. Říkal jsem si, co s ní budu dělat, jestli ji někam nevyhodím, když ji už nebudu potřebovat. Tak ji mám zase. Aspoň se nemusela vyrábět nová," uvedl Pekhart.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.