ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Trenér Juventusu Comte trestu za korupci neunikl

Velikost textu:
aktualizováno 10. 8. 2012 11:56

Řím – Trenér italského Juventusu Antonio Conte se nevyhnul postihu od Disciplinární komise domácího svazu (FIGC) za účast v sázkařské aféře Sieny, kterou vedl. Contemu sice nebyla prokázána přímá účast na zmanipulování zápasů, ale desetiměsíčnímu trestu neunikl.

Antonio Conte
Antonio Conte

Někdejší reprezentační záložník čelil obvinění, že během působení v druholigové Sieně v sezoně 2010/11 věděl o ovlivnění výsledků dvou zápasů a záležitost nenahlásil. Podle původního obvinění se měl Conte na zmanipulování zápasů podílet, toho však byl zproštěn.

Obránce "Staré dámy" Leonardo Bonucci, podezřelý z ovlivňování výsledků během svého působení v Bari, vyvázl bez trestu, stejně jako jeho spoluhráč ze zálohy Simone Pepe. Ten byl obviněný z toho, že zakázané praktiky nenahlásil. Conteho asistent Angelo Alessio dostal osmiměsíční trest.

"Jsme spokojení, že naši hráči byli očištěni. Contemu a Alessiovi chceme vyjádřit naprostou podporu a doufáme, že při odvolacím řízení se konečně prokáže, že jsou naprosto nevinní," uvedl Juventus v prohlášení s tím, že na textu odvolání se již pracuje.

Udine bylo očištěno, Boloňa vyvázla s pokutou

Vedle Conteho se ze zapletení do skandálu zpovídá u soudu 44 osob a 13 klubů. Jsou mezi nimi například bývalí hráči italské reprezentace Guiseppe Signori a Stefano Mauri s Cristianem Donim.

Očištěno bylo Udine, zatímco další tým ze Serie A Boloňa si od svazu vysloužila pokutu ve výši 30 tisíc eur (753 tisíc korun), i když žalobce požadoval odpočet dvou bodů. Někdejší kapitán Boloni Marco Di Vaio také trestán nebude. "Konečně spravedlnost! Teď se mi bude usínat o dost lépe," napsal útočník na Twitteru.

O dva body přijde v příštím ročníku druhé ligy Novara. Grosseto a Lecce, které v květnu sestoupilo z nejvyšší soutěže, byly ze Serie B vyřazeny a budou hrát třetí ligu. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.