ČTsport

ČTsport
čtvrtek 22. listopadu 2018 Cecílie
Liberec - Kluž

Musíme zlepšit ofenzivu, plánuje před odvetou Šilhavý

Velikost textu:

Liberec - Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý očekává, že i přes oslabení předvedou jeho svěřenci v zítřejší odvetě třetího předkola Ligy mistrů kvalitnější ofenzivu než před týdnem. "Musíme zlepšit a zrychlit přechodovou fázi, v Kluži jsme hráli příliš pomalu a chyběla nám agresivita, upozornil. Úřadující mistr tuzemské ligy minulý týden v rumunské Kluži prohrál 0:1. Dohánění gólového manka však bude složité, Šilhavý se totiž musí obejít bez několika tradičních opor včetně velezkušeného špílmachra Jiřího Štajnera.

Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý
Trenér Liberce Jaroslav Šilhavý

Severočeši si uvědomují, že výsledek z prvního duelu je velmi ošidný. Chtějí hrát s rozumnou mírou rizika, aby zbytečně nenabízeli šance soupeři. "Prohráváme 0:1, ale určitě to neznamená, že budeme bezhlavě útočit a že bychom jim otvírali obranu. V prvním duelu jsme viděli, že hrají jednoduchý fotbal s rychlou přechodovou fází. V tom jsou nebezpeční, to jim nechceme nabídnout. Na druhou stranu ale nechceme hrát vyčkávací fotbal, chceme být aktivní," plánuje padesátiletý trenér.

Stále nevím, v jaké sestavě nastoupíme

Šilhavý je přesvědčen, že Liberec má na to, aby dvojzápas zvrátil, i když nastoupí bez zraněného Michaela Rabušice, plicní embolií stiženého Jiřího Štajnera a možná i bez některých dalších opor. Otazník stále visí nad startem pětice Jan Nezmar, Miloš Bosančič, Ondřej Kušnír, Dzon Delarge a Maicon Souza.

Liberecká příprava
Liberecká příprava

"Přiznám se, že teď ještě úplně nevím, v jaké sestavě nastoupíme. Bude záležet na tom, kdo odtrénuje předzápasový trénink na sto procent a po tréninku bude odhodlaný nastoupit. Po konzultaci s lékařem se pak rozhodneme. Těch otazníků je zatím vícero," uvedl Šilhavý.

Pokud by nemohl nastoupit Bosančič, musel by trenér pozměnit středovou formaci. V úvahu připadá nasazení mladé ukrajinské posily Eugena Morozenka, který naskočil už v sobotním ligovém duelu s Duklou a v druhé půli přispěl k obratu na 3:2.

"Máme dvě alternativy, u druhé by se jednalo o větší přeskupení. Morozenko odehrál s Duklou velmi dobrý zápas, ale byl bych opatrný. Je to mladý hráč a musí tyhle výkony opakovat. Zítra nás čeká mnohem těžší zápas," dodal Šilhavý.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.