ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Němcům budou ve čtvrtfinále ME možná chybět Podolski i Frings

Velikost textu:

Tenero (Švýcarsko) - Německá fotbalová reprezentace se nejspíš bude muset ve čtvrtfinále mistrovství Evropy s Portugalskem obejít bez svého nejlepšího střelce na turnaji Lukase Podolského. Autor tří ze čtyř branek Němců v základní skupině si v pondělním vítězném zápase s Rakouskem poranil lýtko a jeho start ve čtvrtečním duelu o postup do semifinále je vážně ohrožen.

Lukas Podolski
Lukas Podolski

"Určitě dnes nebude trénovat a pro čtvrtek to bude natěsno. Lékaři udělají vše, co bude v jejich silách, aby ho dali do pořádku, ale ve druhém poločase proti Rakousku měl opravdu problémy," řekl na dnešní tiskové konferenci trenér německého výběru Joachim Löw.

Bez Podolského, který nastupuje v záloze, by byla výrazně oslabena útočná síla týmu. Hrotoví hráči Miroslav Klose a Mario Gomez se totiž zatím na šampionátu gólově neprosadili. Löw však zdůraznil, že především Gomezovi věří. "Jeho zakončení je zatím zklamáním, ale rozhodně tam jenom nestojí. Tvrdě pracuje a pomáhá týmu," řekl Löw na adresu dvaadvacetiletého útočníka Stuttgartu.

Ve čtvrtfinále by mohl chybět i zkušený záložník Torsten Frings z Werneru Brémy, který si v pondělním duelu s Rakouskem zlomil žebro. "Bude v intenzivní péči našeho lékařského týmu, který udělá vše, aby byl schopen ve čtvrtek hrát," uvedl Löw.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.