ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Blažek se vrací do Sparty

Velikost textu:

Praha - Pražská Sparta získá novou posilu, do fotbalového klubu se vrací brankář Jaromír Blažek. Bývalý reprezentační gólman podle očekávání opustil Norimberk, který sestoupil do druhé německé ligy. Blažek dnes podepsal s letenským klubem dvouletou smlouvu s roční opcí.

Fotbalový brankář Jaromír Blažek
Fotbalový brankář Jaromír Blažek

Spekulace o Blažkově odchodu z Německa se objevovaly od chvíle, kdy jeho celek postihl pád do druhé bundesligy. Český brankář sice během reprezentačního srazu opakovaně tvrdil, že z Norimberku nehodlá odejít a o zájmu Sparty neví, ale v posledních dnech nabralo dění rychlý spád.

Prezident německého klubu Michael Roth totiž na konci minulého týdne prohlásil, že očekává odchod všech hlavních hvězd včetně Blažkových krajanů Jana Kollera a Tomáše Galáska. V Norimberku prý nastane dramatické snižování platů, což prý nebudou špičkoví hráči akceptovat. Bavorský klub chce navíc v budoucnu spíše sázet na mladé fotbalisty.

Blažek měl v Norimberku ještě rok platnou smlouvu, ale po vzájemné dohodě s vedením se z ní vyvázal. Nyní mohl jako volný hráč zamířit do Sparty, kam se vrací přesně po roce. Pětatřicetiletý gólman se stal po záložníkovi Patriku Bergerovi druhou letní posilou, kterou získal nástupce Michala Bílka na trenérské lavičce Vítězslav Lavička.

Blažek bude patřit k nejzkušenějším ligovým fotbalistům. Na svém kontě má 316 zápasů. S nejvyšší soutěží začínal na Žižkově, pak působil v Bohemians a na Slavii, ale hlavní část kariéry spojil se Spartou, kde chytal s krátkou přestávkou od roku 2000.

Angažmá v Norimberku bylo jeho první zahraniční štací. Rok v bundeslize mu však příliš nevyšel, na jaře se dostal do sporu s vlastními fanoušky a a trenér jej nechal několik utkání na lavičce. Navíc byl v závěru sezony zraněný.

Přesto se stihl uzdravit na evropský šampionát v Rakousku a Švýcarsku, kde dělal společně s Danielem Zítkou náhradníka Petru Čechovi. Do branky se během tří utkání ve skupině, po nichž Češi vypadli z turnaje, nedostal. Po prohře s Tureckem pak podle očekávání stejně jako bývalí spoluhráči Galásek a Koller, o něhož podle některých informací také usiluje Sparta, ukončil reprezentační kariéru.

Blažkovým příchodem se zřejmě změní situace ostatních gólmanů ve Spartě. Letenský klub by mohl uvolnit Tomáše Poštulku, který se v konkurenci Tomáše Grigara na jaře prakticky nedostal mezi tyče. Spekuluje se, že by měl přestoupit do Plzně.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.