ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Sázkařské aféra: Obránci Bonuccimu hrozí 3,5 roku

Velikost textu:

Řím - Obránci Juventusu a italské reprezentace Leonardu Bonuccimu hrozí, že si tři a půl roku nezahraje. Vysoký distanc pro něj požaduje Italský fotbalový svaz (FIGC) kvůli účasti v rozsáhlém sázkařském a korupčním skandálu. Pětadvacetiletý Bonucci je podezřelý, že během působení v Bari se podílel na ovlivňování výsledků zápasů kvůli sázkám. Za stejný prohřešek už dostal trest na 26 měsíců jeho někdejší spoluhráč Andrea Masiello, který se vyšetřovatelům mimo jiné přiznal, že v sezoně 2010/2011 si dal vlastní gól, aby zajistil prohru Bari 0:2 s Lecce.

Leonardo Bonucci v dresu Juventusu
Leonardo Bonucci v dresu Juventusu

Vysoký trest hrozí také dalšímu hráči Juventusu Simone Pepemu. Během angažmá v Udine v květnu 2010 osmadvacetiletý záložník údajně ovlivnil výsledek utkání s Bari (3:3), za což pro něj svaz požaduje roční distanc. Pepe i Bonucci vinu popírají.

Juventus možná kvůli stejnému provinění přijde na delší dobu také o trenéra Antonia Conteho, pro nějž FIGC požaduje patnáctiměsíční trest. Kouč, který v minulé sezoně dovedl turínský klub k titulu, se sice původně domluvil s právníky svazu na nižším trestu a pokutě, dohodu však zamítla disciplinární komise.

Conte čelí obvinění, že během působení v tehdy druholigové Sieně v sezoně 2010/11 věděl o ovlivnění výsledků dvou zápasů a záležitost nenahlásil. Podle původního obvinění se Conte na zmanipulování zápasů podílel, toho však byl zproštěn.

Do rozsáhlé aféry je zapleteno 44 osob a 13 klubů. Jsou mezi nimi například bývalí hráči italské reprezentace Giuseppe Signori a Stefano Mauri s Cristianem Donim.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.