ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Smutný návrat fotbalové reprezentace

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2008 08:30

Praha - Potichu a s viditelnými stopami smutku ve tvářích se v pondělí večer vrátili domů z evropského šampionátu čeští fotbaloví reprezentanti. Letecký speciál z Innsbrucku je na ruzyňské letiště dopravil krátce po dvacáté hodině. Reprezentanti se ale fanouškům i čekajícím novinářům vyhnuli a většina z nich stihla odjet od jižního terminálu letiště bez větší pozornosti.

Fotbalový útočník Libor Sionko
Fotbalový útočník Libor Sionko

Reprezentanti svůj návrat ohlásili právě na jižní terminál letiště, vzápětí však ochranka přítomným novinářům sdělila, že přistanou na druhém, severním terminálu. Tam však čekali marně, protože hráči hned po přistání zamířili autobusem po ploše k původně avizovanému jižnímu terminálu. Než se televizní štáby stihly přesunout, většina hráčů nasedla do přistavených aut a odjela.

"Už se to rozpustilo vlastně tam, teď je na hráčích, jestli pojedou ještě na hotel. Velká část z nich už odjela domů," řekl po příletu svazový sekretář Rudolf Řepka. Odmítl ale, že by se hráči snažili vyhnout pozornosti. "Nevíme, co se tu dělo, přistáli jsme na novém terminálu a pak nás odvezli sem."

Novináři tak už zastihli jen několik hráčů a trenéra Karla Brücknera, který rozvážně tlačil vozík se zavazadly. "Jedu domů, ale zahrádku plít tedy nepůjdu. Stejně to byla jen taková mediální povídačka," usmál se Brückner ve svém asi posledním rozhovoru v roli kouče národního týmu.

Marek Matějovský se s přetrženými vazy v kotníku jen bezmocně opíral o berle a čekal na odvoz do nemocnice. "Musíme na magnetickou rezonanci, ještě nevím, na jak dlouho to bude. V kariéře jsem si vlastně pořádně nikdy nic neudělal," uvedl záložník, zatímco reprezentační lékař Petr Krejčí po telefonu diktoval lékařskou zprávu pro pojišťovnu.

Zbytek hráčů se příliš bavit nechtěl. I náhradník Martin Fenin nakonec odjel s torzem týmu autobusem z letiště deset minut po půl deváté. Reprezentační éra pod Karlem Brücknerem se definitivně uzavřela.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.