ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor
Hradec Králové - Jablonec

Trenér Kotal slabiny i přednosti Hradce dobře zná

Velikost textu:

Hradec Králové - Trenér Václav Kotal před dvěma lety dovedl fotbalisty Hradce Králové do první ligy a v uplynulých dvou sezonách s nimi bez problémů udržel příslušnost mezi elitou, v pátek ale poprvé proti "votrokům" na stadionu Pod lízátky vyrukuje jako hlavní kouč Jablonce. Předehrávka druhého kola nejvyšší soutěže mezi domácími svěřenci Jiřího Plíška a Baumitem začne ve 20:15

Radost jabloneckých fotbalistů
Radost jabloneckých fotbalistů

Kotal se netají tím, jak moc je pro něj utkání zajímavé. "Na zápas s Hradcem se samozřejmě moc těším, působil jsem tam a stále tam bydlím. Motivaci ukázat se budou určitě mít i kluci z Hradce," věří nový severočeský kouč.

Devětapadesátiletý trenér královéhradecké mužstvo dobře zná, což by mohla být pro Jablonec výhoda. "Nový trenér Plíšek změnil rozestavení, ale některé návyky ještě hráčům zůstaly. Jejich určité přednosti i nedostatky znám, ale rozhodně nás nečeká nic jednoduchého," uvedl Kotal.

Trenér Jablonce Václav Kotal
Trenér Jablonce Václav Kotal

Podle jeho nástupce Plíška až samotný zápas ukáže, zda bude Kotalova znalost východočeského mužstva pro Jablonec výhodou. "Může to být výhoda pro Jablonec, ale na druhou stranu i pro naše hráče," poznamenal Plíšek.

Zatímco Jablonec na úvod soutěže porazil Ostravu 2:0, Hradec podlehl v Plzni 0:3. Plíšek doma věří v první bodový zisk. "Oproti zápasu v Plzni musíme být zaprvé sebevědomější, zadruhé potřebujeme zkvalitnit přechodovou fázi," dodal Plíšek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.