ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Krejčí si na Admiře vykloubil rameno, návrat nejistý

Velikost textu:

Mödling (Rakousko) - Záložník fotbalové Sparty Ladislav Krejčí si v závěru prvního utkání 3. předkola Evropské ligy proti Admiře Mödling vykloubil při pádu rameno a není jisté, kdy se vrátí na hřiště. Trávník v Rakousku opouštěl sparťanský talent s tváří zkřivenou bolestí a hned zamířil do vídeňské nemocnice. Ke Krejčího úlevě rentgenové snímky vyloučily vážné poranění ramenního kloubu. Když se připojil ke spoluhráčům na letišti, občas se už i usmíval. Sparta si z Rakouska do odvety, která se hraje příští týden, veze výhru 2:0.

Ladislav Krejčí
Ladislav Krejčí

Téměř jisté je, že nedělní ligový zápas s Příbramí je pro Krejčího pasé. Útěchou pro něj je, že by vykloubení nemělo být zásadní komplikací. "Podle toho, co bylo vidět na rentgenu, by nemělo být nic poškozené. Takže nakonec jsme v nemocnici dostali ještě docela dobré zprávy," uvedl Krejčí, když se v noci chystal na odlet z Vídně.

V letištní hale byl ještě v umazaných trenýrkách ze zápasu a teplákové bundě, v níž ukrýval zabandážovanou ruku zavěšenou na šátku. Za spoluhráči totiž dvacetiletý středopolař zamířil přímo z nemocnice, kam zase putoval rovnou ze stadionu. Po zápase se Krejčí nestačil převléknout. "Ale už se cítím dobře, je to lepší než bezprostředně potom, co se mi to stalo," poznamenala mladá sparťanská naděje.

Jeho zranění předcházel zdánlivě nevinný pád. Těsně před koncem zápasu mu protihráč škobrtl o nohu a Krejčí se poroučel k zemi. Na ní se už svíjel bolestí a vzápětí se odebral za postranní čáru, kde dostal základní ošetření. "Můj pád byl trochu nekoordinovaný, spadl jsem na pokrčenou ruku. A ani si už nevybavuju, jestli jsem spadl na zem, nebo na míč. Ale od první chvíle jsem tušil, že mám rameno venku," vzpomíná Krejčí.

Kromě Krejčího jsou Pražané i bez kapitána Matějovského

Týmový lékař David Erhart Krejčímu rameno nakonec "nahodil" v nemocnici. "Šlo to hned na první pokus," popsal hráč. Sám neví, kdy se zase připojí k mužstvu a bude připravený trénovat a hrát. "To se teprve uvidí, ale teď je to těžké odhadovat," dodal.

Marek Matějovský
Marek Matějovský

Ani lékař Erhart netušil víc. "Záleží na vývoji zranění v následujících dnech. Teď je ještě brzy na nějaké prognózy," uvedl Erhart. Sparťané by si přáli, aby Krejčího rekonvalescence nebyla dlouhá. Při zranění kapitána a dalšího stěžejního záložníka Marka Matějovského je i tak Krejčího výpadek pro Pražany další nepříjemností.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.