ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Petr Rada: Být navržen na trenéra reprezentace je velká čest

Velikost textu:
aktualizováno 17. 6. 2008 19:49

Praha - Česká fotbalová reprezentace po návratu z Eura řeší, kdo nahradí Karla Brücknera v roli hlavního trenéra. Brückner se už před turnajem rozhodl u reprezentačního týmu skončit, své slovo také dodržel. Odcházející manager Vlastimil Košťál měl původně čtyři jména kandidátů, mezi kterými byl například Ivan Hašek nebo Jozef Chovanec. Počet možných uchazečů se ovšem postupem času zúžil na jméno Petra Rady. Oficiální nabídka zatím neproběhla.

Petr Rada
Petr Rada

"Určitě je velká škoda, že Brückner ve své funkci končí, je nevětší trenérská osobnost, která u nás v republice momentálně pracuje. Pro český fotbal toho udělal strašně moc, třeba třikrát za sebou postoupil na velký turnaj. Osobně si myslím, že ještě mohl pokračovat," lituje odchodu Brücknera Petr Rada.

"Už jenom, že jsem jeden z kandidátů, je pro mě velké ocenění. Pokud nabídka přijde, není to rozhodnutí okamžité, určitě se nad tím zamyslím. Výběr trenéra je na Výkonném výboru Českomoravského fotbalového svazu, na kterém je také rozhodnutí," vyjádřil se Rada.

Postoj ostatních možných kandidátu na pozici trenéra by mohl změnit i fakt, že od reprezentace odchází manager Vlastimil Košťál. V této souvislosti se mluvilo například o Ivanu Haškovi.

"S Ivanem jsem o tomto nemluvil, sám si musí celou situaci zvážit. Určitě je tady celá spousta trenérů, kteří mají svou kvalitu, nechci někoho jmenovat," uzavřel současný asistent reprezentačního trenéra Rada.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.