ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Na prohře Čechů prodělali sázkaři i fotbalový svaz

Velikost textu:

Ženeva/Praha - Turecký políček českému fotbalu není jen sportovním neúspěchem.  Českomoravský fotbalový svaz přišel o desítky milionů korun, prodělali i sázkaři, kteří týmu věřili. S plnými lokály a mimořádnou tržbou se loučí také sportovní bary.

Sázková kancelář
Sázková kancelář

Bylo nebylo, před dávnými časy žila na Euru česká naděje na postup ze skupiny. A už se skoro měnila v jistotu. Jenže stačilo čtvrt hodiny a jedenáctihlavá turecká saň triumfovala. České fotbalové pohádky je konec. Fotbaloví odborníci mají jasno, EURO 2008 je velkým neúspěchem.

"Výsledkově českému týmu nevyšly dva zápasy. Vyšel mu jeden, ten první se Švýcarskem, jenže ten mu zase nevyšel herně," míní Jakub Konečný z magazínu Hattrick. "Českému fotbalu nastávají po odchodu Nedvěda, Pohorského nebo Šmicera chudší časy," říká sportovní novinář Filip Saiver. Od týmu plánovaně odchází po šesti a půl letech také trenér Karel Brückner. 

"Pokud bychom měli hodnotit jeho éru, tak také musíme mluvit o úspěších, protože na všechny tři kvalifikace se dostal. Dokonce si myslím, že to pro něj byl trpký konec, protože si možná zasloužil důstojnější odcházení," přemýšlí nahlas Saiver.

Brückner není jediným, kdo končí. Odchod totiž oznámil i manažer reprezentace Vlastiml Košťál. Prohra českého týmu mrzí nejen fanoušky ale i majitele restaurací, kteří měli během zápasů českého týmu plno. Také sázkové kanceláře očekávají pokles zájmu. "V případě sázek na český tým jsme přijali statisíce tiketů. Ve třech zápasech, kde figuroval český tým, bylo vsazeno přes dvacet miliónů korun," vysvětluje bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Na výhru proti Portugalsku Češi moc nesázeli. Zato milióny vsazené na úspěch proti Turkům skončily u sázkových kanceláří. "Na výhru českého týmu bylo vsazeno 7,5 milionu a další dva milióny na jeho neprohru. O tyto peníze sázkaři přišli," říká Michal Peterka ze sázkové kanceláře Tipsport.

Prohra s Tureckem stála český fotbal přes 75 miliónů korun. Takovou částku by inkasoval fotbalový svaz v případě výhry a postupu Čechů do čtvrtfinále. I tak ale za šampionát připlulo do svazové pokladny přes 210 miliónů korun.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.