ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Košťál: Navrhnu nového trenéra reprezentace a poté odstoupím

Velikost textu:

Seefeld (Rakousko) - Vlastimil Košťál, manažer české fotbalové reprezentace, dnes v Seefeldu oznámil svůj záměr odsoupit ze své funkce v národním týmu poté, co navrhne nástupce trenéra reprezentace Karla Brücknera. Ve funkci manažera reprezentace působil stejnou dobu jako Karel Brückner, tedy šest a půl roku.

Bývalý manažer národního fotbalového týmu.
Bývalý manažer národního fotbalového týmu.

"Avizoval jsem již dříve, že v případě neúspěchu tohoto mužstva také u národního týmu skončím, a to také dodržím. To ze mne nijak nesnímá zodpovědnost za to, že musím navrhnout výkonnému výboru nástupce trenéra Brücknera. To učiním na nejbližším jednání, které se uskuteční zřejmě 23. června," uvedl Košťál, poté poděkoval Karlu Brücknerovi za vše, co pro český fotbal udělal.

"Brücknerova doba" byla podle něj velmi plodná a nesla i úspěchy. "Je ale čas pro naše nástupce a přeju jim co největší úspěchy," dodal Košťál. Hledání nového trenéra nebude ale příliš jednoduché, sám Košťál měl čtyři možné kandidáty, dalšího mu navrhlo ligové shromáždění. Jenže adepti rychle ubývali: Karel Jarolím to vysvětlil platnou smlouvou ve Slavii, Ivan Hašek zase prodloužil své působení ve Spojených arabských emirátech, Vítězslav Lavička byl jmenován nedávno hlavním koučem Sparty. Košťálovi tak zbyla dvě jména - současný kouč Teplic a Brücknerův asistent Petr Rada a kontroverzní český rodák Zdeněk Zeman, který si udělal jméno svým působením v Itálii. Ten ale údajně už také o funkci nemá zájem, protože ho urazila slova Košťála, že má svůj zenit již za sebou. Navíc podle posledních informací bude nově působit v Crvené Zvezdě Bělehrad.

"Korupce? Nikdy!"

Košťál byl po celou dobu velice kontroverzní osobou, proslavil se například když rezolutně tvrdil, že se v českém fotbalovém prostředí nikdy nesetkal s korupcí. Řídil se mottem, že "všechno je na prodej" a předcházela ho pověst tvrdého a schopného manažera.

Jeho "fotbalová" kariéra začala v roce 1999, kdy participoval na koupi Sparty Praha, jíž se ve stejném roce stal prezidentem. Od června 2001 působí jako člen výkonného výboru ČMFS. Od prosince 2001 byl manažerem české fotbalové reprezentace. V březnu 2005 složil všechny klubové funkce před první volbou předsedy ČMFS. Předsedou se ovšem nestal, ale v říjnu se stal prvním místopředsedou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.