ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Reakce českých fotbalistů: konec zápasu jsme nezvládli

Velikost textu:

Ženeva - Podle kapitána české reprezentace Tomáše Ujfalušiho bylo největší chybou celého utkání, že si český tým nechal dát kontaktní branku na 1:2 poměrně dlouho před koncem, už v 75. minutě. Turecko tím totiž odstartovalo divokou stíhací jízdu, kterou nakonec korunovalo tříbrankovým knokautem.

Tomáš Ujfaluši
Tomáš Ujfaluši

"Asi ten gól přišel hodně brzy. Pak se Turci dostali do hry a každá jejich akce pak byla nebezpečná. Bohužel jsme to už neubránili," uvedl Ujfaluši. "Co teď budu dělat? Hlavně budu chtít co nejrychleji zapomenout, ale snad to do začátku kvalifikace o mistrovství světa přebolí. Možná jsme měli na turnaji hrát jako se Švýcary a sbírat body místo hezkého fotbalu," řekl Ujfaluši.

Hráče také mrzelo, že končí éra kouče Karla Brücknera, reprezentaci dali sbohem i nejlepší střelec historie Jan Koller, záložník Tomáš Galásek či náhradní brankář Jaromír Blažek. "Všechny nás všechny mrzí, že to pro ně v reprezentaci skončilo po takovém zápase," podotkl brankář Petr Čech.

"V kabině bylo jenom ticho, slova jsou v takových chvílích zbytečná. Všichni jsme byli obrovsky smutní a dvojnásob mě to mrzí kvůli trenérovi," řekl obránce Marek Jankulovski, jenž se prý v nejbližších týdnech rozhodne, zda také neukončí reprezentační kariéru. "Teď chci mít od fotbalu na dlouho úplný pokoj. Až později se rozhodnu, co bude dál," vzkázal Jankulovski.

Útočník Jan Koller doufal, že v dresu české reprezentace se bude loučit za příjemnějších okolností. Ani jeho gól z prvního poločasu ale nakonec k výhře nestačil. "Představoval jsem si to určitě jinak. Ale nedařilo se nám podržet balon, Turci nás dostali pod obrovský tlak. Tohle zklamání je velké. Jsem smutný, protože to je poslední zápas v reprezentaci, kde jsem prožil krásné časy," podotkl Koller.

S hráči soucítil i reprezentační kapitán Tomáš Rosický. Ten o turnaj přišel kvůli zraněnému kolenu a dnešní tryznu sledoval z tribuny. "Něco podobného jsem snad ve fotbale ještě neviděl. Ale kluci se asi začali brzo bát o výsledek. Na konci to prostě byl kolaps," povzdechl si Rosický.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.