ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Gedeon by proti Spartě rád zopakoval remízy z minulé sezony

Velikost textu:
aktualizováno 27. 7. 2012 13:28

Praha - Kapitán Dukly Patrik Gedeon před úvodním zápasem proti Spartě věří, že jeho tým by mohl favorita obrat o body. Zároveň si však uvědomuje, že ambiciózní soupeř může malé pražské derby pojmout jako odvetu za poslední zápas. V něm totiž Letenští definitivně přišli o naděje na titul.

Kapitán Dukly Patrik Gedeon
Kapitán Dukly Patrik Gedeon

Dobrou bilanci se slavným rivalem však Gedeon nepřeceňuje. "Přežili jsme nějaké šance, Sparta na tom tehdy nebyla dobře. Dali gól a pak zalezli a my brzy vyrovnali. Navíc jsme měli štěstí, že v obou zápasech nehrál Kweuke, na naši ligu nadstandardní hráč," tvrdí.

Sedmatřicetiletý středopolař načíná v pražském celku pátý rok a na konec kariéry prý i pod vlivem vydařených výsledků týmu nepomýšlí. "Příprava byla dobrá, neměl jsem žádné zdravotní potíže. Samozřejmě věk se zastavit nedá, ale beru si příklad z libereckého obránce (Tomáše) Janů, tomu bude teď devětatřicet. Kdybych do té doby hrál takhle, to by byla pecka," plánuje.

V Dukle smlouvu do konce této sezony, a i kdyby nakonec na hřišti skončil dřív než za dva roky, u fotbalu by chtěl zůstat. V plánu má studium nejvyšší trenérské licence, které však po své fotbalové "renesanci" v Dukle odložil, aby se mohl soustředit jen na trénink.

"Já jsem byl trochu v zapomnění a Dukla mě vrátila do povědomí. Před pár lety jsem chtěl skončit, měl jsem natřikrát zlomené zánártní kůstky, přetrhané vazy v kotníku. Dukla mi vyšla vstříc a musím říct, že rozhodnutí pro Duklu mi prodloužilo kariéru," přiznal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.