ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

České fotbalisty čeká zápas o všechno, Baroš nenastoupí

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2008 19:56

Ženeva (Švýcarsko) - Český tým čeká na fotbalovém mistrovství Evropy poslední zápas ve skupině. Dnes večer se utkají s Turky o postup do čtvrtfinále. O postupujícím může rozhodnout nakonec i penaltový rozstřel, na ten ale Češi nehodlají spoléhat. Střelce případných penalt zatím tají. Jisté ovšem je, že útočník Milan Baroš v základní sestavě nenastoupí. Pokud Češi Turky pokoří, obsadí ve skupině A druhé místo a ve čtvrtfinále narazí příští pátek ve Vídni na Chorvatsko, které už nemůže přijít o prvenství ve skupině B. Prohra by pro český tým znamenala rozlučku s fotbalovým šampionátem.

Česká fotbalová reprezentace
Česká fotbalová reprezentace
Otevřít galerii
 • Česká fotbalová reprezentace autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Karel Brückner autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/252/25158.gif?1212608704

"Stále máme co zlepšovat ve všech fázích naší hry a já věřím, že zlepšování bude pokračovat," prohlásil kouč národního týmu Karel Brückner na sobotní tiskové konferenci v Ženevě.

Kouč byl tradičně na poslední tiskové konferenci před utkáním tajemný. "Nemůžete po mně chtít, že dnes budu prozrazovat sestavu nebo případné střelce penalt. To bych mohl také říct, do kterých míst tu penaltu kopneme - to sorry," řekl kouč důrazně a dodal, že velké změny v základní jedenáctce od něj čekat nelze.

Turci mění často sestavu, je třeba je odhadnout

V hotelu Kempinski na nábřeží Ženevského jezera dnes český kouč se svými kolegy spřádá taktický plán na soupeře. "Hraje se až večer, a tak během dne ještě ukážeme hráčům videozáznam ze zápasů soupeře, sedneme si s jednotlivci i skupinkami na pohovor," plánoval Brückner.

Tureckou základní sestavu prý sice nějak odhadl, ale zda správně, to ještě neví, protože kouč Fatih Terim v obou předchozích zápasech udělal řadu změn. "Bylo to dáno i taktickými záměry, navíc v průběhu zápasů měnil i rozestavení," všiml si Brückner.

Hráči jsou plni odhodlání, na Turky si věří a rádi by, aby ani nedošlo k penaltovému rozstřelu. Ten dnes sice v Seefeldu poctivě trénovali, ale kdo si na rozstřel bude věřit, prozradit nechtějí. "Především věříme, že utkání zvládneme během devadesáti minut. Je nám ale jedno, jak postoupíme, hlavně že budeme hrát čtvrtfinále," prohlásil Ujfaluši, jenž nemá obavy z toho, že mužstvo nezvládne psychický tlak. "Většina z nás toho má hodně za sebou a hraje v klubech, kde je tlak pravidelný. Z toho rozhodně obavu nemám," dodal český stoper.

Trénink reprezentace
Trénink reprezentace
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.