ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Vrba podepsal v Plzni novou smlouvu do léta 2015

Velikost textu:
aktualizováno 16. 7. 2012 16:17

Plzeň - Fotbalový trenér Pavel Vrba prodloužil s Viktorií Plzeň smlouvu do 30. června 2015. Původní kontrakt mu měl končit za rok. Chce navázat na úspěšné čtyři roky v týmu, během nichž získal ligový titul, pohár i dovedl tým do základní skupiny Ligy mistrů. Osmačtyřicetiletý Vrba na jaře vyjednával o angažmá u slovenské reprezentace a měl i jiné nabídky. Plzeň ho však neuvolnila a místo toho nabídla trenérovi novou vylepšenou tříletou smlouvu.

Trenér Plzně Pavel Vrba
Trenér Plzně Pavel Vrba

"Měl jsem jiné nabídky, proto jsem se zprvu rozmýšlel. Ale vzhledem k přístupu, jaký ke mně Plzeň měla, jsem neváhal. Dostal jsem nabídku, která byla velice korektní, a měl jsem z toho pocit, že jednají rovnocenní partneři, což v otázkách klub a trenér často nebývá," prohlásil Vrba na dnešní tiskové konferenci.

"Jednání proběhla velmi hladce," doplnil generální manažer Adolf Šádek. "Podmínky smlouvy zveřejňovat nebudeme, nicméně jsme si vědomi toho, že Pavel Vrba patří k nejžádanějším trenérům v Česku a podle toho jsme k nové smlouvě přistupovali. Chceme být úspěšní a toto je krok k naplnění našich cílů," dodal.

Vrba působí v Plzni od října 2008. Předtím trénoval Žilinu, Púchov, Přerov a dělal asistenta u Baníku Ostrava a u slovenské reprezentace. S Plzní získal český pohár, Superpohár, ligový titul, o jehož obhajobu bojoval s týmem v minulé sezoně až do posledního kola. Rovněž zazářil s týmem v Lize mistrů a sedm hráčů ze současné české reprezentace prošlo jeho rukama. Na kontě má i dvě poslední ceny pro českého trenéra roku.

Horváth: Trenér Vrba bude muset za smlouvu také platit zápisné

"Také trenéra čeká zápisné. Nejdřív ale musíme zjistit, jaký má plat, a pak mu z toho vyměřit desátky," žertoval Horváth. "Samozřejmě to tak nebude. Ale trenér je rozumný a něco nám zaplatí, minimálně nějaké občerstvení až bude příležitost," dodal.

přehrát video
Plzeň před sezonou

Kapitán Pavel Horváth:

"Parta je tu taková, že ani kluci nechtějí odcházet. Teď mi to potvrdil i Milan (Petržela), kterému se nechtělo, jen ho lákala bundesliga. To je pro mě znamení, že to tady v Plzni funguje dobře."

Horvátha setrvání trenéra Vrby ale potěšilo zejména ze sportovního hlediska. "Víme, že i do budoucna budeme hrát tu hru, kterou jsme se prezentovali dosud, což je dobře. Chceme navázat na to, co jsme v minulých sezonách dosáhli," dodal Horváth.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.