ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Pilař se chystá do Wolfsburgu, uvažuje o bydlení v rodině

Velikost textu:

Praha – Na další krok ve své kariéře se chystá reprezentační záložník Václav Pilař. Už jen dny ho dělí od začátku přípravy bundesligového Wolfsburgu, kam český fotalista zamířil z plzeňského angažmá. Už během dovolené posiloval a běhal, aby se alespoň trochu připravil na náročné tréninky kouče Felixe Magatha. Aby rychleji zvládl přechod do německého prostředí, zřejmě využije nabídku bydlení v některé z místních rodin.

Václav Pilař na tréninku reprezentace
Václav Pilař na tréninku reprezentace

Od návratu z mistrovství Evropy měl Pilař tři týdny, aby nabral síly na start nové kapitoly své kariéry. Týden relaxoval s bratrem na dovolené ve Španělsku. "Ale nebylo to jen o ležení na pláži. To nedokážu. Hlavně jsem úplně vypnul hlavu od fotbalu. Nemyslel jsem ani na to, co mě čeká ve Wolfsburgu," řekl Pilař.

Ani o dovolené nezahálel a dával na radu spoluhráče z reprezentace a nyní už i z Wolfsburgu Petra Jiráčka. "Občas jsem si šel zaběhat, abych z toho úplně nevypadl. Petr mi také říkal, že ve Wolfsburgu se hodně posiluje hlavně břicho, tak jsem ho také cvičil víc než dřív, abych byl alespoň trochu připraven," popsal.

S Jiráčkem konzultoval, co ho v přípravě německého celku čeká. "Říkal mi, že to bude hodně náročné. Doufám, že si na to zvyknu, a že hlavně zůstanu zdravý," uvedl Pilař. "Ve středu mi Petr volal, že už je ve Wolfsburgu, takže kdybych něco potřeboval, ať mu dám vědět. To mě potěšilo. Vyrážím až v neděli a v pondělí už nám to začíná," dodal.

Václav Pilař v reprezentačním dresu
Václav Pilař v reprezentačním dresu

Na angažmá ve Wolfsburgu se mohl připravovat už půl roku, protože se na přestupu domluvil už v zimě. "Koukal jsem na bundesligu hodně, samozřejmě hlavně na Wolfsburg, snažil jsem se to víc studovat než dřív, abych byl alespoň trochu připraven na nový tým," řekl Pilař.

Také pilně studoval němčinu. "Chodil jsem na lekce, takže už něco umím říct. A ve Wolfsburgu budu chodit třikrát týdně před tréninkem na lekce. Navíc je tu možnost bydlet v nějaké místní rodině, než být ze začátku na hotelu, abych se do němčiny rychleji dostal. Uvažuji, že to využiju."

Doufá, že se mu povede navázat na výkony z Plzně a z reprezentace, v jejímž dresu zářil na mistrovství Evropy, kde dal i dva góly. "Po turnaji mi z Wolfsburgu posílali e-mail, že mi gratulují k výkonům, jaké jsem tam předváděl. To mě potěšilo, že si toho všimli. Říkali mi, že se mnou počítají na podobné posty, jako jsem hrál dosud. Tak uvidíme, jak rychle do týmu zapadnu," dodal Pilař, který v rámci přípravy odcestuje s týmem na třítýdenní soustředění v Číně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.