ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Šírl se vrací z Plzně zpátky do Boleslavi

Velikost textu:

Plzeň – Sotva z Mladé Boleslavi odešel a už je zase zpět. Obránce Radek Šírl se neprosadil do sestavy Plzně, kam po sezoně ze středočeského klubu přestoupil, a tak se vrací zpět do města automobilů. Tentokrát pouze na hostování. Plzeň se Šírlem prý do budoucna počítá, jeho pozice záleží zejména na tom, zda ve Viktorii zůstane reprezentant David Limberský.

Radek Šírl
Radek Šírl

"S Radkem jsme si během rakouského soustředění sedli a dohodli se na dalším postupu. Chápeme jeho touhu po základní sestavě, v realitě reprezentantů na krajích obranné čtveřice Viktorie by v Plzni plnil spíše roli střídajícího hráče," řekl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek. "Vyšli jsme maximálně vstříc přání hráče," dodal.

V Plzni podle něj se Šírlem do budoucna stále počítají. "S Radkem se určitě neloučíme definitivně, v našich plánech do budoucna nadále figuruje. Přesvědčil nás, že je to velmi kvalitní fotbalista i pohodový člen kabiny," uvedl Šádek.

Jednatřicetiletý Šírl přišel do Plzně na začátku června. Má za sebou úspěšné angažmá v Petrohradu, hrával i za Spartu či Bohemians 1905. Na kontě má i osm startů za národní tým. Při setrvání obou reprezentačních beků Františka Rajtorala a Limberského se ale v Plzni do sestavy nedostal.

S Mladou Boleslaví se pokusí probojovat do Evropské ligy, o což usiluje i Plzeň. "Jsem rád, že se kluby dohodly a budu se moct poprat v Boleslavi o místo v základu. Z Plzně v tuto chvíli určitě neodcházím ve zlém nebo zklamaný - poznal jsem zde skvělé lidi, strávil velmi intenzivních sedm týdnů. Na krajích obrany je zde obrovská kvalita a na hřiště bych se nedostával příliš často," řekl Šírl.

Plzeň zároveň uvolnila na půlroční hostování do třetiligového Chomutova brankáře Lukáše Krbečka a záložníka Davida Kůžela.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.