ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Hráči nemohou dělat chyby, říká nový trenér Francie Deschamps

Velikost textu:

Paříž – Nové pořádky a pevnou disciplínu chce ve francouzském národním týmu zavést jeho nový kouč Didier Deschamps. Vedení svazu do třiačtyřicetiletého bývalého kapitána reprezentace vkládá velké naděje a doufá, že v mužstvu, které na sebe poslední léta upozorňuje hlavně konflikty mimo hřiště, udělá pořádek.

Nový trenér francouzského národního týmu Didier Deschamps
Nový trenér francouzského národního týmu Didier Deschamps

Deschamps byl jmenován novým trenérem v neděli. Jeho předchůdci Laurent Blanc a hlavně Raymond Domenech nedokázali nastolit v reprezentaci řád. "Jsem trochu perfekcionista. Nejsem tady, abych někomu vyhrožoval. Ale situace je taková, že hráči už nemůžou dělat chyby," řekl Deschamps.

Deschamps dovedl francouzskou reprezentaci coby kapitán k titulu na domácím mistrovství světa 1998 a o dva roky později s ní slavil evropské zlato. Nynější tým na sebe upozornil více disciplinárními prohřešky než dobrými výsledky. A to hodlá Deschamps změnit. Kvůli nabídce vést reprezentaci opustil Olympique Marseille, byť s ním loni vyhrál domácí ligu a třikrát Ligový pohár.

Čtveřici hráčů národního týmu sice čeká disciplinární řízení za chování na nedávném Euru, v minulosti už se ale prý Deschamps nechce pitvat. "Pro mě bude důležité, aby hráči udělali vše pro vítězství, aby bojovali a hráli jako tým," dodal kouč, který má smlouvu na dva roky a jeho hlavním cílem je kvalifikovat se na mistrovství světa v Brazílii.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.